Aktualności
30.09.2008

Lavazza GTX Sprawdzone wzorce

Już w przyszłym roku do najbardziej renomowanych producentów aut sportowych we Włoszech spróbuje dołączyć Simbol Design powołane do życia przez Fabio Lavazzę (zamieszanego między innymi w słowackie K-1). Jednym z pierwszych modeli firmy będzie supercoupe GTX.

Auto czerpie stylistyczne wzorce z najlepszych modeli swego gatunku. Bez trudu odnajdziemy tu niezwykle silne inspiracje Pagani Zondą, Ferrari Enzo czy Lamborghini Diablo.

Lavazza GTX

W prototypowym egzemplarzu w pozycji centralnej umieszczono 5-litrowe V12 BMW o mocy 395 KM. Dzięki szerokiemu zastosowaniu kompozytów auto waży tylko 1050 kilogramów i jest w stanie rozpędzić się do 325 km/h. Sprint do setki pochłania jednak aż 4,6 sekundy, co w tej klasie nie imponuje. Ale 395 KM to jedynie początek...

Lavazza GTX

W fazie testów jest już GTX-R z 6-litrowym V12 o mocy prawie 630 KM, która pozwoli na rozpędzenie się do 360 km/h. W planach jest także instalacja na życzenie klientów turbodoładowania podnoszącego moc do okolic 1000 KM!

Lavazza GTX

Lavazza mający za sobą ponad 30 lat doświadczeń w sportach motorowych zamierza wprowadzić GTX do sprzedaży już na wiosnę przyszłego roku. Pojazd oferowany jako coupe i roadster będzie produkowany w ściśle limitowanej liczbie egzemplarzy.

Skomentuj na forumUdostępnij