Aktualności
01.10.2008

Lamborghini Estoque Oficjalnie oficjalny

Zupełnie nowy model Lamborghini, który w ciągu kilkunastu ostatnich dni stał się najbardziej oczekiwaną premierą tego roku, został oficjalnie ujawniony dziś punktualnie o 21:00. Auto noszące imię Estoque otwiera zupełnie nowy rozdział w historii firmy. Wiedzie do niego aż czworo drzwi.

Koncepcyjna limuzyna mierząca aż 5,15 metrów długości powstała specjalnie z myślą o tegorocznym salonie samochodowym w Paryżu, który rozpoczyna się już za po pojutrze. Auto stoi na 22-calowych felgach z przodu i 23-calowych (!) z tyłu. Nazwa "Estoque" odnosi się do 90-centymetrowego miecza używanego przez matadora w walce z bykiem.

Lamborghini Estoque

Tak jak wszystkie modele Lamborghini tak i Estoque posiada silnik umieszczony centralnie, ale z przodu, za przednią osią. Jego moc przekazywana jest stale na wszystkie cztery koła. O jakim silniku mowa? Pierwsze w kolejce jest 560-konne V10 z Gallardo LP560-4. Tuż za nim firma rozważa turbodoładowane V8, V8 z modułem hybrydowym oraz wyczynowe TDI (zapewne V12 TDI od Audi).

Lamborghini Estoque

Decyzji o produkcji pojazdu jeszcze nie podjęto i na chwilę obecną Estoque to jedynie popisowe dzieło Centro Stile Lamborghini, które ma przede wszystkim cieszyć oko i ukazywać potencjał firmy.

Skomentuj na forumUdostępnij