Aktualności
02.10.2008

GTbyCitroen Kosmos

Citroen po kilkunastu teaserach i materiałach video odsłania na paryskim salonie swoje koncepcyjne supercoupe powstałe specjalnie z myślą o grze Gran Turismo 5. Auto jest dokładnie tym, czego można było spodziewać się po zapowiedziach. To pabsolutny kosmos.

Oszałamiające cielsko GTbyCitroen przywodzące na myśl kosmiczne robale ze "Starship troopers" mierzy 4,96 metra długości, tylko 1,09 metra wysokości i aż 2,08 metra szerokości. Spoczywa na 21-calowych, aluminiowych felgach.

GTbyCitroen

Do środka zapraszają unoszone do góry drzwi. Półleżąca pozycja za kierownicą ma zapewniać mocne wrażenia z jazdy, a wszelkich informacji o stanie auta dostarcza wyświetlacz przezierny.

GTbyCitroen

W wirtualnym świecie GTbyCitroen ma być napędzany silnikiem elektrycznym, dzięki czemu będzie obojętny dla środowiska. W rzeczywistości... jeszcze nie wiadomo.

GTbyCitroen

Koncepcyjne GT powstałe we współpracy ze studiem Polyphony odpowiadającym za Gran Turismo 5 będzie dostępne w wirtualnym świecie dla każdego posiadacza konsoli Playstation 3. Samochód nigdy nie trafi do produkcji seryjnej, ale w dniach 4-19 tego miesiąca będzie go można podziwiać na salonie w Paryżu.

Skomentuj na forumUdostępnij