Aktualności
16.07.2015

Ford Mustang Apollo Edition

Warsztaty Forda nieprzerwanie od ośmiu lat budują jedyne w swoim rodzaju, związane z lotnictwem egzemplarze Mustanga, których sprzedaż służy celom dobroczynnym. Nie inaczej będzie w tym roku, ale tym razem inspiracje sięgną poza kulę Ziemską. Unikatowy Mustang numer osiem rusza prosto na Księżyc i przypomina nam o kosmicznych misjach Apollo.

Najsłynniejszą misją w ramach trwającego od 1961 roku programu Apollo była misja Apollo 11, w ramach której 20 lipca 1969 roku pierwszy człowiek postawił nogę na Księżycu. Ostatni lot z tej serii miał miejsce w grudniu 1972 roku. Właśnie wtedy ostatni, dwunasty człowiek poruszał się po powierzchni Księżyca. W środku Mustanga Apollo Edition znajdziemy logotypy każdej udanej, załogowej misji Apollo oraz logo całego programu, realizowanego przez NASA (National Aeronautics and Space Administration).

Ford Mustang Apollo Edition

Nad Mustangiem Apollo Edition pracowali specjaliści z oddziału Ford Performance oraz kilku firm zewnętrznych. Coupe dostało m.in. malowanie nawiązujące do rakiet wznoszących statki Apollo, potężne ospoilerowanie, nowe felgi o średnicy 21 cali, hamulce Brembo, zawieszenie z podzespołami firmy Eibach i oświetlenie podwozia w technologii LED, mające przywoływać na myśl lądownik wchodzący w atmosferę ziemską. W środku zmieniono między innymi zegary, doszyto kilka okolicznościowych logotypów i dodano tabliczki znamionowe.

Ford Mustang Apollo Edition

Księżycowy Mustang bazuje na seryjnym Mustangu GT z 5-litrowym silnikiem V8 pod maską. W wydaniu Apollo Edition daleko mu jednak do stanu fabrycznego. Motor wyposażono między innymi w nowy układ wydechowy o zwiększonym przepływie oraz sprężarkę. Efekt: 636 koni mechanicznych i 731 niutonometrów. Jedyne w swoim rodzaju auto trafi na aukcję już w przyszłym tygodniu podczas cyklicznego Experimental Aircraft Association AirVenture w Oshkosh w stanie Wisconsin.

Skomentuj na forumUdostępnij