Aktualności
04.09.2015

Renault Megane RS 275 Cup-S Dwie opcje

Renault powiększa rodzinę Megane RS z liczbą 275 w nazwie, ale tylko w wersji z kierownicą po prawej stronie. Na rynku Wielkiej Brytanii jeszcze w tym roku pojawią się dwa nowe warianty: RS 275 Cup-S, w którym główne role odgrywa sportowe zacięcie i niższa cena oraz RS 275 Nav dla tych, którzy cenią sobie wygodę podróżowania.

W obu przypadkach dostaniemy opracowaną przez oddział RenaultSport, 2-litrową jednostkę napędową z turbodoładowaniem, systemem Stop&Start i ręczną skrzynią o sześciu biegach. Motor rozwija maksymalnie 275 koni mechanicznych i 360 niutonometrów, które dostępne są w zakresie od 3 do 5 tysięcy obrotów na minutę. W zwykłym ruchu drogowym moc silnika będzie celowo ograniczona. W modelu RS 275 Cup-S w trybie jazdy Normal dostępne będzie do 250 KM. Pełną moc, żywszą reakcję pedału gazu i później interweniujący układ ESC wyzwolimy w trybie Sport, a w trybie Race wyłączymy ESP całkowicie.

Renault Megane RS 275 Cup-S

Standardem w Cup-S będzie między innymi podwozie Cup z mechanizmem różnicowym o ograniczonym poślizgu, czerwone zaciski hamulcowe Brembo, sztywniejsze zawieszenie i ogumienie Michelin Pilot Sport 2 na 18 calowych felgach. Na liście opcji znajdziemy 19-calowe felgi z gumami Michelin Pilot Sport Cup 2, regulowane amortyzatory Öhlins, tytanowy wydech Akrapovica i skórzane fotele Recaro. Model RS 275 Nav, który wyprze z rynku RS 265, wyróżniać będzie się przede wszystkim podwoziem Sport, ogumieniem Dunlop Sport Maxx, przyciemnianymi szybami, kamerą parkowania, systemem multimedialnym R-Link v2 oraz automatyczną klimatyzacją, światłami i wycieraczkami.

Renault Megane RS 275 Cup-S

Francuski hot hatch w najlepszym przypadku potrzebuje tylko sześciu sekund na rozpędzenie się do stu kilometrów na godzinę, a jego prędkość maksymalna sięga 254 km/h. Średni apetyt na paliwo według europejskich norm pomiarowych wynosi 6,2 litrów na 100 kilometrów. Oba modele można już zamawiać, a piersze sztuki pojawią się w brytyjskich garażach w listopadzie. Megane RS 275 Cup-S zostało wycenione na 23935 funtów, RS 275 Nav będzie o dwa tysiące funtów droższe (obecnie to okolice 138 i 150 tysięcy złotych).

Skomentuj na forumUdostępnij