Aktualności
31.10.2015

Lexus LF-FC Postępowy luksus

Lexus pracuje nad zupełnie nowym okrętem flagowym, który będzie kolejnym, wielkim krokiem na przód w dziedzinie stylistyki i technologii firmy. Zamiary japońskiej marki ucieleśnia koncept LF-FC, gwiazda jej stoiska na czterdziestym czwartym salonie samochodowym w Tokio, który będzie otwarty dla zwiedzających do ósmego listopada.

Linie czterodrzwiowego modelu LF-FC obrazują ewolucję filozofii "L-finesse", według której przez cały samochód przewijają się motywy w kształcie litery L: od świateł z przodu i z tyłu, poprzez 21-calowe felgi z aluminium z elementami wykonanymi z włókien węglowych, po kabinę dla czterech osób, wyścieloną skórą i panelami z drewna. Nowością jest skomplikowana siatka potężnej osłony chłodnicy - od kilku lat znak rozpoznawczy Lexusów - oraz systemy sterowania funkcjami samochodu z obsługą gestami i holograficznymi wyświetlaczami.

Lexus LF-FC

Krążownik o długości ponad 530 centymetrów wykorzystuje wodorowe ogniwa paliwowe. Zbiornik z wodorem przybrał kształt litery T, a cała energia wykorzystywana jest do wprawienia w ruch wszystkich czterech kół (dwa silniki elektryczne z przodu umieszczono w kołach). Elektronika w LF-FC rozdziela moment obrotowy automatycznie pomiędzy poszczególne osie i koła, a systemy komputerowe i czujniki monitorują stale warunki drogowe i sytuację dookoła samochodu, przyczyniając się do zmniejszenia prawdopodobieństwa uczestnictwa w wypadku.

Lexus LF-FC

Aktualną ofertę Lexusa zamykają limuzyny serii LS, która obecna jest w ofercie firmy od samego jej początku w końcówce lat osiemdziesiątych. Czwarta generacja LS pojawiła się na świecie w 2006 roku, od którego była już kilka razy odświeżana. Dziś pod jej maską znajdziemy co najmniej 4,6-litrowe V8 o mocy 387 koni mechanicznych. W wersji hybrydowej pracuje tu 394-konne V8 o pojemności prawie pięciu litrów, które w połączeniu z silnikiem elektrycznym dostarcza maksymalnie 445 koni mechanicznych.

Skomentuj na forumUdostępnij