Aktualności
15.01.2016

Lincoln Continental Wrodzone zdolności

Amerykanie musieli czekać tylko niecały rok od prezentacji konceptu na pojawienie się nowej generacji Continentala, która uświetni ofertę należącej do Forda marki Lincoln. W wersji produkcyjnej limuzyna nie oddaliła się zbytnio od konceptu, a stylistom i inżynierom udało się przemycić pod strzechy potencjalnych właścicieli auta kilka interesujących rozwiązań.

W seryjnym Continentalu zniknęły chromowane zderzaki i progi, odchudzono nadkola i całą bryłę auta, wycięto pełnowymiarową klapę bagażnika, wymieniono boczne słupki na sprzyjające codziennej jeździe, umieszczono bardziej dyskretny grill oraz światła i przeniesiono z konceptu tylko nieznacznie zmienione felgi oraz nietypowo umieszczone zewnętrzne klamki drzwi. W kabinie zapanował podobny do konceptu porządek, ale bez przesadnego użycia polerowanych na błysk metali i miękkich jak utuczony przed snem zimowym niedźwiedź powierzchni.

Lincoln Continental

Okręt flagowy Lincolna oferowany będzie z zupełnie nowym silnikiem V6 o pojemności trzech litrów z dwiema turbosprężarkami. Jednostka ma dostarczać co najmniej 406 koni mechanicznych i 542 niutonometry (ostateczna specyfikacja wyklaruje się za kilka miesięcy), które będą rozdzielane pomiędzy wszystkie cztery koła za pośrednictwem systemu Dynamic Torque Vectoring. Standardem będzie adaptacyjny układ kierowniczy oraz adaptacyjne zawieszenie z trzema trybami jazdy w ramach przełącznika Drive Control (comfort, normal oraz sport).

Lincoln Continental

Kierowcę i pasażera z przodu rozpieszczać będą fotele Perfect Position Seats z regulacją na 30 różnych sposobów, funkcjami masażu, chłodzenia, podgrzewania i ruchomymi elementami, pozwalającymi na idealne dopasowanie się do ciała. Nagłośnienie zapewni sprzęt przygotowany we współpracy z firmą Revel, a całe otoczenie będzie pokryte do wyboru różnymi gatunkami skóry, drewna i aluminium. Lincoln Continental pojawi się w sprzedaży jesienią tego roku, a głównymi rynkami jego zbytu będzie Ameryka Północna oraz Chiny. Samochód będzie produkowany w zakładach Flat Rock Assembly Plant w stanie Michigan w USA. Na terenie Europy marka Lincoln nie jest obecna.

Skomentuj na forumUdostępnij