Aktualności
11.02.2016

Chevrolet Camaro 1LE Zestaw imprezowy

W drugiej połowie tego roku przyszli posiadacze Camaro po raz czwarty otrzymają możliwość zakupu pakietu 1LE. Jego początki sięgają roku 1988 i modyfikacji przygotowanych z myślą o wyścigach w grupie Showroom Stock. Po raz drugi 1LE pojawiło się na rynku w roku 1999, a po raz trzeci trzy lata temu w piątej generacji Camaro.

Tak samo, jak poprzednio zestaw 1LE adresowany jest do tych, którzy wybierają się swoim Camaro na tor wyścigowy i mogą sobie pozwolić na dynamiczniejszą jazdę z ponadprzeciętną częstotliwością. Po raz pierwszy będzie on dostępny dla Camaro z 3,6-litrowym silnikiem V6, a nie tylko widlastą ósemką. Ale uwaga: nowości nie przewidziano w samochodach z automatami i poprawą osiągów oraz prowadzenia swoich maszyn będą mogli cieszyć się tylko osoby, które wybrały 6-stopniowe, ręczne skrzynie biegów.

Chevrolet Camaro 1LE

Właściciele coupe w wersji 1LT lub 2LT z widlastymi szóstkami o mocy 340 koni mechanicznych będą mogli liczyć na instalację w ramach zestawu 1LE agresywniej zestrojonego, adaptacyjnego zawieszenia FE3 z komponentami z Camaro SS, 20-calowych felg z ogumieniem Goodyear Eagle F1, zacisków hamulcowych Brembo na przedniej osi, torowych układów chłodzenia, układu paliwowego z Camaro SS oraz dodatków do karoserii i wnętrza. Camaro LT 1LE o masie niespełna 1590 kilogramów mają kręcić na torze czasy porównywalne z Camaro SS 1LE poprzedniej generacji.

Chevrolet Camaro 1LE

Dla Camaro SS 1LE z 461-konnym silnikiem V8 przewidziano m.in. adaptacyjne zawieszenie Magnetic Ride Control typu FE4, elektroniczny dyferencjał o ograniczonym poślizgu eLSD, unikatowe felgi o średnicy 20 cali, torowe systemy chłodzenia, wydech z dwoma trybami pracy, sportowe fotele Recaro, system telemetryczny Performance Data Recorder, opracowane specjalnie dla Camaro ogumienie Goodyear Eagle F1 Supercar oraz hamulce Brembo. Tak przygotowane coupe na torze Willow Springs ma być aż o trzy sekundy szybsze od bazowego Camaro SS. Pakiety 1LE trafią na rynek amerykański pod koniec tego roku.

Skomentuj na forumUdostępnij