Aktualności
27.02.2016

Aston Martin V8 Vantage GTE Całkowite oddanie

Aston Martin Racing po raz dwunasty z rzędu oddany będzie wyścigom długodystansowym w klasie GT. W tym roku w pucharze World Endurance Championship marka wystawi dwa samochody w grupie GTE Pro oraz jeden w GTE Am. Wszystkie z nich będą polować na kolejne zwycięstwa do rekordowej puli 23 wygranych, które wywieziono do tej pory z WEC.

W sezonie 2016 na tory wyścigowe całego świata wyjedzie zmodernizowany V8 Vantage GTE, a głównymi partnerami brytyjskiej marki będą Dunlop Motorsport, Total oraz IQ Option. W skutek zmian w regulaminie, które dają większe pole do popisu pod względem aerodynamiki, coupe będzie odróżniało się od zeszłorocznego samochodu przede wszystkim pakietem nadwoziowym z jeszcze większym skrzydłem i dyfuzorem. W każdym wyścigu Vantage wystartuje na ogumieniu Sport Maxx GT od Dunlopa, a po raz pierwszy spotka się z konkurencją pod koniec marca podczas prologu na torze Paul Ricard we Francji przed startem sezonu.

Aston Martin V8 Vantage GTE

W mistrzostwach World Endurance Championship nowy pojazd w grupie GTE Pro poprowadzą: Nicki Thiim, Marco Sorensen i Darren Turner w aucie numer 95 oraz Richie Stanaway, Jonny Adam i Fernando Rees w aucie numer 97. Załogę samochodu z numerem 98 w grupie GTE AM tworzyć będą Paul Dalla Lana, Pedro Lamy i Mathias Lauda, syn trzykrotnego mistrza świata Formuły 1. Aston Martin jest głodny sukcesów: w ubiegłorocznym sezonie marka została wyprzedzona przez konkurencję w maszynach Porsche i Ferrari i w swojej klasie wygrała tylko w jednym wyścigu.

Aston Martin V8 Vantage GTE

Tegoroczna kampania Aston Martin Racing obejmie również czwarty z rzędu start w 24-godzinnym wyścigu na Nürburgring Nordschleife, tym razem bez eksperymentów, tylko z dwoma egzemplarzami V12 Vantage GT3 w najnowszej specyfikacji. Samochody, w tym jeden z numerem 007, wystartują w najwyższej klasie SP9 na ogumieniu Dunlopa. Wszystkie samochody wyścigowe Aston Martina w grupie GT zostały przygotowane na bazie produkowanych seryjnie modeli Vantage. Cała gama obejmuje obecnie cztery warianty: V8 Vantage, V8 Vantage S, V12 Vantage S oraz ekskluzywnego Vantage GT12.

Skomentuj na forumUdostępnij