Aktualności
24.03.2016

Lincoln Navigator Odbicie od brzegu

Lincoln pracuje nad wyniesieniem swojego największego i najpopularniejszego modelu na nowy poziom luksusu i przestrzeni użytkowej. Mowa o przyszłej generacji pełnowymiarowego SUV'a o nazwie Navigator, który oferowany jest na amerykańskim rynku od 1997 roku. Kierunek, w którym miałaby pójść wyznacza koncept o takiej samej nazwie.

Koncepcyjny Lincoln Navigator to jedna ze światowych premier salonu samochodowego w Nowym Jorku, który można zwiedzać do trzeciego kwietnia. Fakt, że auto nie jest przeznaczone do produkcji seryjnej pozwolił na fanaberie, których nie spotyka się na co dzień: szerokie, unoszone do góry drzwi, chowane w progach schody, szafka na ubrania i inne przedmioty w bagażniku, panoramiczne ekrany dla każdego z pasażerów w drugim i trzecim rzędzie siedzeń czy regulowane w 30 kierunkach sześć foteli Perfect Position Seats.

Lincoln Navigator

Styliści Lincolna inspirowali się przede wszystkim luksusowymi łodziami i jachtami, do których ma nawiązywać choćby przeszklony dach, błękitny lakier Storm Blue, deska rozdzielcza i drewniane panele w kabinie. To, czego nie widać gołym okiem to między innymi kilka trybów jazdy do wyboru przez kierowcę, zapobiegające kolizjom systemy Pre-Collision Assist i Pedestrian Detection, kamera o kącie widzenia 360 stopni, system wspomagający utrzymywanie pasa ruchu oraz łącza Wi-Fi.

Lincoln Navigator

Amerykanie wrzucili pod maskę koncepcyjnego Navigatora podwójnie turbodoładowaną, widlastą szóstkę o pojemności 3,5 litrów, która znana jest z modeli produkowanych seryjnie. Na potrzeby projektu silnik podkręcono do przeszło 400 koni mechanicznych. Navigator stylistycznie idzie w kierunku nowej limuzyny Continental, która jako koncept zadebiutowała dokładnie roku temu, a w styczniu została pokazana w wersji gotowej do produkcji seryjnej. Można spodziewać się, że na seryjnego Navigatora będziemy czekać równie krótko (obecna generacja oferowana jest od 2007 roku, facelift miała w 2014 roku).

Skomentuj na forumUdostępnij