Aktualności

Ford GT Otwarte zapisy

Na temat ostrej selekcji na przyszłych właścicieli zupełnie nowego Forda GT od kilku miesięcy krążyły bardzo różne doniesienia, odnośnie których producent nie zabierał głosu. Dziś Amerykanie mówią oficjalnie: zgłaszajcie się wszyscy, ale liczba samochodów będzie bardzo ograniczona, podobnie jak rynki objęte publicznymi zapisami.

Uruchomione dziś zapisy na GT z roczników 2017 oraz 2018 obejmują osoby, które będą mogły odebrać swoje auta w USA, Kanadzie, Austrii, Belgii, Francji, Niemczech, Irlandii, Włoszech, Holandii, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, Turcji, Wielkiej Brytanii, Chinach, Filipinach, Arabii Saudyjskiej lub Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W ciągu dwóch pierwszych lat produkcji powstanie tylko 250 egzemplarzy rocznie. Oprócz rejestracji na FordGT.com za pośrednictwem internetowego konfiguratora będzie można zobaczyć jak GT będzie prezentował się w różnych kolorach i na różnych felgach.

Ford GT

Ze złożeniem potwierdzenia zainteresowania kupnem samochodu wiąże się wypełnienie ankiety, która potwierdza wcześniejsze doniesienia odnośnie selekcji przyszłych właścicieli GT. Priorytetowo będą traktowani między innymi właściciele Fordów GT poprzedniej generacji, stali klienci Forda, osoby związane ze sportem motorowym oraz osoby, które nie zamierzają zamykać swojego samochodu na stałe w garażu lub kolekcji. Kandydaci muszą być gotowi na udzielenie dodatkowych odpowiedzi w późniejszym czasie. Ford jednocześnie zdradził orientacyjną cenę coupe: co najmniej 400 tysięcy dolarów plus dopłaty za wyposażenie dodatkowe, podatki, lokalne opłaty i transport. Obecnie to co najmniej półtora miliona złotych. Zapisy będą przyjmowane do 12 maja (24 maja dla części azjatyckiej).

Ford GT

Współczesny Ford GT, spadkobierca legendarnego GT40, którego kolejne generacje wygrały w latach sześćdziesiątych cztery razy w rzędu w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, zadebiutował jako prototyp w styczniu ubiegłego roku. Istnienie i wygląd auta udało utrzymać się w tajemnicy aż do samej premiery, która miała miejsce na wystawie w Detroit. Od tamtego czasu maszyna pojawia się na każdym, ważniejszym salonie samochodowym w każdym zakątku świata. Jej produkcja ma zostać uruchomiona pod koniec tego roku, wtedy też powinniśmy poznać pełną specyfikację. Dziś Ford opublikował pierwsze wizualizacje przedprodukcyjnego GT, w którym zmieniły się tylko detale, na przykład boczne lusterka.

Ford GT

Nowy GT zbudowany został na węglowym kadłubie, który przykryto spektakularną karoserią i za którym umieszczono turbodoładowany silnik V6 z rodziny EcoBoost. Jednostka o pojemności 3,5 litrów ma dostarczać co najmniej 600 koni mechanicznych, które będą przenoszone na tylną oś poprzez 7-stopniowy automat. Obok auta drogowego Ford przygotował wyścigowego GT klas GTLM i GTE na mistrzostwa WeatherTech SportsCar Championship i FIA World Endurance Championship. Torowy GT zadebiutował w boju w styczniu w 24-godzinnym wyścigu Daytona, a już w najbliższą niedzielę wystartuje na naszym kontynencie w 6-godzinnym wyścigu na Silverstone, który będzie pierwszą eliminacją pucharu FIA WEC.

Skomentuj na forumUdostępnij