Aktualności
23.06.2016

Arrinera Hussarya GT Festiwal prędkości

Na terenie Wielkiej Brytanii trwają prace nad wyścigowym modelem Hussarya GT od polskiej Arrinery. Maszyna ma już za sobą testy w tunelu aerodynamicznym, a także pierwsze jazdy w terenie. W najbliższy weekend czeka ją największe z dotychczasowych przeżyć. Coupe pojawi się na prestiżowym Festiwalu Prędkości w Goodwood.

Warszawskie Arrinera Automotive pracuje nad pierwszym polskim super samochodem już od ośmiu lat. W tym czasie pokazano złożony w ekspresowym tempie prototyp AH1, a w kwietniu ubiegłego roku na wystawie w Poznaniu po raz pierwszy przed wielką publicznością stanął prototyp modelu Hussarya, który ma być produkowany seryjnie. Od tego momentu wiele się zmieniło i firma skupiła się na angielskim oddziale Arrinera Racing, w którym powstaje Hussarya GT. Samochód miał swoją światową premierę na wystawie Autosport International w Birmingham w styczniu tego roku.

Twórcy wyścigowej maszyny zakładają, że zobaczymy ją w rywalizacji z samochodami innych marek jeszcze w tym roku. Pojazd jest przygotowywany z myślą o zawodach klasy GT4 oraz GT Open, w której panują bardziej rozluźnione warunki (mocniejszy silnik, bardziej rozbudowana aerodynamika). Coupe zasilane jest umieszczonym centralnie silnikiem V8 o pojemności 6,2 litrów, który wybrano z oferty General Motors. Odpowiednio zmodyfikowana jednostka dostarcza co najmniej 420 KM i współpracuje z 6-stopniową, sekwencyjną skrzynią biegów firmy Hewland. W zależności od potrzeb i wymogów danej serii wyścigowej moc silnika może być podniesiona do nawet 650 koni mechanicznych.

Pod koniec kwietnia twórcy polskiego ścigacza pochwalili się zdjęciami z pomiarów w tunelu aerodynamicznym ośrodka testowego MIRA. Kilka dni temu ponownie zrobiło się głośno: Hussarya GT w nowych kolorach pozowała przed obiektywem podczas jazd testowych w deszczu na lotnisku Bruntingthorpe. Teraz na maszynę czeka dynamiczny występ na Festiwalu Prędkości w Goodwood! To jedno z najważniejszych wydarzeń w motoryzacyjnym kalendarzu, ściągające sportowe i wyścigowe samochody oraz najbardziej utytułowanych kierowców i znane osobistości z całego świata. Impreza będzia miała miejsce już w najbliższy weekend.

Skomentuj na forumUdostępnij