Aktualności
10.11.2016

Porsche Panamera Executive Ekskluzywna specyfikacja

Rodzina drugiej generacji limuzyny Panamera, która miała swoją premierę latem, rozrasta się o kolejne warianty. Na salonie samochodowym w Los Angeles w przyszłym tygodniu zadebiutuje zapowiadany już wcześniej widlasty silnik o sześciu cylindrach oraz najbardziej luksusowa, wydłużona wersja limuzyny Porsche o nazwie Executive.

Zupełnie nową Panamerę serii G2 poznaliśmy pod koniec czerwca. Obecnie w sprzedaży są już cztery warianty z napędem na obie osie: Panamera 4S, wysokoprężna Panamera 4S Diesel, hybrydowa Panamera 4 E-Hybrid oraz najszybsza i najmocniejsza Panamera Turbo. Po dodaniu nowego V6 oraz opcjonalnych wersji Executive wariantów będzie dziesięć, z silnikami o mocy od 330 do 550 koni mechanicznych. Ofertę otwierać będzie właśnie nowe V6 turbo, mocniejsze o 20 KM od swojego poprzednika i spalające nawet o jeden litr paliwa na sto kilometrów mniej.

Porsche Panamera Executive

Modele Executive z przedłużanym nadwoziem wyróżniać będą elementy stylistyczne oraz wyposażenie. Znajdziemy tu między innymi panoramiczny dach, wszystkie fotele z podgrzewaniem i elektryczną regulacją, adaptacyjne zawieszenie pneumatyczne z elektroniczną kontrolą siły tłumienia (Porsche Active Suspension Management), skrętna tylna oś w 4S i Turbo, rozbudowane oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne w Turbo, w tym adaptacyjne reflektory w technologii LED z układem Porsche Dynamic Light System oraz pakiet indywidualizacji wnętrza Sport Design.

Porsche Panamera Executive

Panamera Executive będzie oczywiście rozpieszczać swojego kierowcę i pasażerów. Dla pasażerów z tyłu Porsche możne zainstalować dodatkową konsolę centralną, składane stoliki oraz indukcyjne połączenie dla smartfona. Kolejną opcją dla osób zasiadających z tyłu jest system Porsche Rear Seat Entertainment z dwoma odłączanymi ekranami o przekątnej 10,1 cala, które poza samochodem można wykorzystywać jako tablety. Nowe wersje Panamery będzie można zobaczyć na żywo w dniach 18-27 listopada na wystawie Los Angeles Auto Show.

Skomentuj na forumUdostępnij