Aktualności
18.11.2016

Rezvani Beast Alpha Drąży temat

Amerykańskie Rezvani Motors, które od kilkunastu miesięcy rozprowadza w kilku wariantach efektowanego roadstera imieniem Beast, przygotowało alternatywę w postaci coupe. Sportowa maszyna o nazwie Beast Alpha poza osłoną przed promieniami Słońca, deszczem czy śniegiem skrywa w sobie kilka innych niespodzianek.

Przewodnik niewielkiego stadka Rezvani Motors to pojazd z twardym dachem typu targa, co oznacza, że możemy go w każdej chwili zdjąć. To nie jest jednak największą nowością w Alphie. Są nią... zachodzące na progi drzwi typu SideWinder z autorskim mechanizmem otwierania, który wyprowadza je za obrys przedniej części samochodu, aż za przednie nadkola. Kolejna nowość to bogatsze wyposażanie auta, obejmujące między innymi system Apple CarPlay.

Rezvani Beast Alpha

Beast od samego początku bazuje na zmodyfikowanym podwoziu doskonale znanego modelu Atom od Ariela z ulokowanymi z tyłu silnikami od Honda Performance Development, które poddano dalszym modyfikacjom. Coupe wykorzystuje turbodoładowaną jednostkę typu K24 o pojemności 2,4 litrów, która rozwija około 507 koni mechanicznych. Samochód jest cięży od bazowego roadstera aż o 136 kilogramów, ale dzięki szerokiemu wykorzystaniu włókien węglowych nadal waży niewiele: tylko 884 kilogramy. Na jedną tonę przypada aż 574 KM! Napęd na tylne koła przenosi ręczna skrzynia o sześciu biegach. Opcją jest sekwencyjny automat.

Rezvani Beast Alpha

Mierzące niecałe 415 centymetrów długości Beast Alpha będzie potrzebować tylko 3,2 sekund na przekroczenie sześćdziesięciu mil na godzinę (96,6 kilometrów na godzinę). Bazowa cena auta to okrągłe 200 tysięcy dolarów (prawie 840 tysięcy złotych). Z opcjami to jeszcze więcej, a jest ich wiele. Na przykład: czarne lub szare felgi, amortyzatory i sprężyny zawieszenia z możliwością regulacji, stalowe hamulce od AP Racing lub hamulce z tarczami węglowo-ceramicznymi, skórzana tapicerka, sportowe fotele, nagłośnienie Alpine czy pokrowiec na samochód. Razem nawet 240 tysięcy dolarów.

Skomentuj na forumUdostępnij