Aktualności
23.12.2016

Volkswagen Golf R Zajęte miejsca

Klienci Volkswagena mogą zamawiać już najnowszego Golfa w niemal każdej z zaplanowanych wersji napędowych. Niemiecki kompakt, który na początku listopada doczekał się znaczących modernizacji dostępny jest już w nowej wersji elektrycznej, w najtańszej wersji spalinowej oraz w sportowych wydaniach R, które obejmują również nadwozie typu kombi.

Od listopadowej premiery Golf siódmej generacji doczekał się kilku nowych wariantów. Elektryczny e-Golf typu plug-in napędzany jest teraz silnikiem elektrycznym o mocy 100 kW i momencie 290 Nm, który czerpie energię z baterii o pojemności 35,8 kWh. Jego zasięg według norm pomiarowych NEDC dochodzi do trzystu kilometrów. Kolejną nowością jest, po raz pierwszy w Golfie, trzycylindrowy, turbodoładowany silnik TSI o pojemności jednego litra, który dostarcza 85 koni mechanicznych.

Volkswagen Golf R Variant

Dla amatorów silników wysokoprężnych przygotowano między innymi 2-litrowego, 150-konnego Golfa z napędem na wszystkie cztery koła 4Motion. Z napędu na obie osie korzysta również zmodernizowany Golf R. Pod jego maską pracuje dwulitrowy, turbodoładowany silnik benzynowy, z którego wyciśnięto 10 koni mechanicznych i 20 niutonometrów więcej, niż poprzednio. Każdy z modeli korzysta m.in. z nowych świateł w technologii LED oraz nowych systemów multimedialnych, dostarczających informacje i rozrywkę.

Volkswagen Golf R

Volkswagen Golf R w wydaniu na rok 2017 dysponuje mocą aż 310 koni mechanicznych i maksymalnym momentem obrotowym 400 niutonometrów. W standardzie napęd przenoszony jest poprzez ręczną skrzynią biegów, opcją jest przekładnia DSG. Na rozwinięcie prędkości 100 km/h Golf R potrzebuje zaledwie 4,6 sekund! Jego ceny zaczynają się od 40,7 tysięcy euro za wersję podstawową i kończą na 44,8 tysiącach euro za kombi Variant ze skrzynią DSG (obecnie to odpowiednio 180 i prawie 200 tysięcy złotych). Dla porównania: Golf 1.0 TSI Trendline został wyceniony na 17,85 tysięcy euro (niecałe 80 tysięcy złotych).

Skomentuj na forumUdostępnij