Aktualności
28.01.2017

Aston Martin Vanquish S Volante Ciężka zbroja

Największymi gwiazdami ze stajni Aston Martina są w tej chwili zupełnie nowy, turbodoładowany DB11 oraz nadchodzące hipercoupe, przygotowywane wspólnie z ekipą Red Bulla z Formuły 1. Seria Vantage ma już dawno lata świetności za sobą, o produkcji czterodrzwiowego Rapide mało kto już pamięta, a ducha wolnossących V12 najsilniej podtrzymuje Vanquish.

Sponsorowana przez literę S wersja Volante to najnowsze wcielenie największego i najmocniejszego grand tourera z jedną parą drzwi w ofercie angielskiej marki. Stylowy kabriolet dołączy w tym roku do coupe Vanquish S, które pokazano światu w listopadzie. Maszynie zaaplikowano podobne zmiany stylistyczne, jak nowy przedni zderzak, cztery końcówki wydechu czy dyfuzor i przedni spoiler z włókien węglowych. W środku znalazło się miejdzie między innymi na sprzęt grający marki Bang & Olufsen oraz nowy system multimedialny AMi III Infotainment.

Aston Martin Vanquish S Volante

Kabriolet bazujący na aluminiowo-węglowej platformie VH ma ważyć co najmniej 1739 kilogramów (tyle ważyło coupe). Do jego napędu zaprzęgnięty jest silnik V12 o pojemności ponad 5,9 litrów, którego moc zwiększono do 603 koni mechanicznych, a moment obrotowy do 630 niutonometrów. Motor współpracuje z automatem Touchtronic III o ośmiu przełożeniach, który wysyła całą moc poprzez węglowy wał napędowy na tylną oś z mechanizmem różnicowym o ograniczonym poślizgu. Osiągów Volante producent jeszcze nie podaje. Coupe potrzebuje tyko 3,5 sekundy na rozwinięcie prędkości 100 km/h i może rozpędzić się maksymalnie do 323 km/h.

Aston Martin Vanquish S Volante

Na wyposażeniu 2+2-osobowego Vanquisha S Volante znajdziemy między innymi węglowo-ceramiczne tarcze hamulcowe (z przodu o średnicy aż 398 milimetrów) oraz adaptacyjne zawieszenie z trzema trybami jazdy (Normal, Sport, Track w ramach Adaptive Damping System). Długą listę opcji wypełniają między innymi nowe felgi o średnicy dwudziestu cali, detale z włókien węglowych, tapicerki w nowych kolorach ze skóry i Alcantary, dodatkowe kolory karoserii, lekkie fotele oraz kierownica rodem z modelu One-77.

Skomentuj na forumUdostępnij