Aktualności
04.03.2017

Range Rover Velar Wymiar nowoczesności

Prototypy pierwszego w historii Range Rovera ukrywano w końcówce lat sześćdziesiątych pod nazwą Velar. W roku 1970 model wszedł na rynek, a dziś, dzięki oddziałowi Land Rover Classic można zamówić... zupełnie nową sztukę tego angielskiego klasyka. Nie przepadła też nazwa Velar. Wykorzystano ją do zupełnie nowego, pokazanego w tym tygodniu SUV'a.

Najnowszy model w gamie Range Rovera, który odsłonięto w środę w londyńskim Design Museum, to luksusowy SUV, który mieści się w ofercie między Range Roverem Evoque oraz Range Roverem Sport. Samochód wyposażono w znane z innych Land Roverów technologie pozwalające na poruszanie się poza utwardzonymi nawierzchniami, luksusowe wyposażenie oraz premierowy system infotainment o nazwie Touch Pro Duo z 10-calowymi ekranami i przednie reflektory w technologii Matrix-Laser LED. We współpracy z firmą Kvadrat przygotowano specjalny materiał na tapicerkę, alternatywę dla skórzanych obić.

Range Rover Velar

Maszyna powstała na aluminiowym podwoziu i od samego początku była projektowana nie tylko jako narzędzie do pracy czy przemieszczania się, ale przede wszystkim jako stylowy i nowoczesny obiekt pożądania. Stąd nietypowy wybór miejsca jego premiery, gdzie można było zobaczyć kilka znajomych twarzy z telewizyjnych seriali czy teledysków. Velar trafi na rynek z wyborem jednego z pięciu wariantów napędowych. Ofertę otworzy 2-litrowy motor wysokoprężny z rodziny Ingenium, a zamknie ją benzynowa, widlasta szóstka o pojemności trzech litrów ze sprężarką i mocą 380 koni mechanicznych. Przed końcem roku dołączy do nich 300-konna jednostka Ingenium.

Range Rover Velar

Brytyjczycy rozpoczęli przyjmowanie zamówień na nowego Range Rovera kilka minut po jego premierze. W salonach sprzedaży Velar pojawi się oficjalnie dopiero latem (na niektórych rynkach w innym terminie). Ceny auta mają startować od 44,8 tysięcy funtów, około 220 tysięcy złotych. Samochód jeszcze do jutra można oglądać w Design Museum w Londynie. W przyszłym tygodniu model zostanie pokazany na salonie samochodowym w Genewie, który dla zwykłych zwiedzających będzie otwarty w dniach od dziewiątego do dziewiętnastego marca.

Skomentuj na forumUdostępnij