Aktualności
12.03.2017

Alfa Romeo GTL Series Evo Stan skupienia

Od dłuższego czasu można usłyszeć nieoficjalnie doniesienia o pracach Maserati nad super coupe, które pod spodem miałoby skrywać technologie prosto z przeszło 900-konnego LaFerrari. Spadkobiercy powstałego według podobnego przepisu MC12 na razie nie widać, a Ferrari w ostatnich latach spoufaliło się również z inną marką w obrębie Fiata, Alfą Romeo.

Zabiegi podobne do Maserati wydają się w przypadku Alfy Romeo dość nieprawdopodobne, ale oczywiście nie można niczego wykluczyć. Firma, która jest w trakcie wielkich zmian wizerunku i oferty już jakiś czas temu zapowiedziała, że w planach na najbliższą przyszłość ma zupełnie nowy, sportowy model, coś większego od 4C i bardziej zrywnego od 8C Competitione, które było przede wszystkim stylowym grand tourerem. Na chwilę obecną jeszcze nic o nim nie wiadomo, o ile rzeczywiście się pojawi, ale wszystko wskazuje na to, że Alfa Romeo jest na właściwej drodze.

Alfa Romeo GTL Series Evo

Już dzisiaj w katalogu Alfy Romeo znajdują się dwa modele z silnikami o mocy przeszło pół tysiąca koni mechanicznych i technologiami udostępnionymi przez Ferrari. Jest to 510-konna limuzyna Giulia Quadrifoglio oraz wyposażony w ten sam silnik SUV o dźwięcznej nazwie Stelvio Quadrifoglio. Giulia z podwójnie turbodoładowanym V6 o pojemności 2,9 litrów potrzebuje niecałe cztery sekundy na przekroczenie stu kilometrów na godzinę, a jej prędkość maksymalna sięga aż 307 km/h. Całkiem nieźle jak na początek. A co będzie dalej? Można tylko snuć fantazje...

Alfa Romeo GTL Series Evo

Jedną z takich fantazji jest projekt supercoupe GTL Series Evo, za który odpowiada Matteo Gentile, urodzony w 1985 roku projektant z Rzymu, który kształcił się we Włoszech oraz Hiszpanii. Wirtualna wizja Gentile'a ma w sobie coś z wyścigowych prototypów Alfy Romeo i Ferrari z lat sześćdziesiątych, a także z przyszłego bolidu elektrycznej Formuły E. Rozważań nad układem napędowym nie prowadzono. Można domyślać się, że GTL, gdyby powstała w rzeczywistości, byłaby pewnego rodzaju hybrydą lub samochodem polegającym wyłącznie na silnikach elektrycznych.

Skomentuj na forumUdostępnij