Aktualności
15.04.2017

Jeep Grand Cherokee Trackhawk Pewna zdobycz

Oczekiwany od miesięcy Jeep Grand Cherokee z potężnym silnikiem Hellcat staje się faktem. Amerykański SUV staje się z miejsca najmocniejszym i najszybszym, produkowanym seryjnie samochodem w swoim segmencie. Maszynę nazwano Trackhawk. Tak, jakby ktoś rzeczywiście miał zamiar korzystać z niej na torze wyścigowym częściej, niż tylko raz.

Pod maską modelu Grand Cherokee Trackhawk znajdziemy widlastą ósemkę o pojemności 6,2 litrów ze sprężarką, którą od prawie dwóch lat znamy z coupe Challenger i limuzyny Charger. Tak samo, jak poprzednio jednostka dostarcza aż 717 koni mechanicznych i 875 niutonometrów. Napęd przenoszony jest na wszystkie koła poprzez modyfikowany, 8-stopniowy automat TorqueFlite oraz układ Jeep Quadra-Trac z elektroniczną blokadą mechanizmu różnicowego na tylnej osi. Do wyboru mamy kilka trybów jazdy: Auto, Sport, Track, Tow lub Snow. W trybie Auto 60% momentu obotowego przenoszona jest na tylne koła.

Jeep Grand Cherokee Trackhawk

Znakami rozpoznawczymi Trackhawka będą między innymi nowe zderzaki, cztery końcówki wydechu, wentylowana maska silnika, poszerzane nadkola, felgi o średnicy 20 cali z ogumieniem Pirelli oraz nowy układ hamulcowy z częściami od Brembo i tarczami o średnicy aż 400 milimetrów na przedniej osi. Przed kierowcą umieszczono prędkościomierz wyskalowany do 200 mph, a całą kabinę wyścielono skórą Nappa oraz zamszem i ozdobiono detalami z metali. Wyposażenie seryjne obejmuje między innymi system Uconnect z 8,4-calowym ekranem dotykowym, adaptacyjne amortyzatory Bilstein oraz dziesiątki systemów wspomagających kierowcę, w tym monitoring ciągnionej przyczepy.

Jeep Grand Cherokee Trackhawk

Mocarny Jeep będzie potrzebował tylko 3,5 sekundy na rozpędzenie się do 60 mil na godzinę, a na pierwszą ćwiartkę mili będzie tracił tylko 11,6 sekund, po których przekroczy 180 mph (290 km/h). Na wytracenie prędkości 60 mph (96,6 mph) będzie potrzebował 114 stóp - 34,7 metrów. Jego produkcja ruszy wkrótce w zakładzie Jefferson North Assembly Plant w Detroit, a pierwsze egzemplarze trafią do salonów sprzedaży w USA w czwartym kwartale tego roku. Amerykanie nie chwalą się jeszcze ceną modelu. Na żywo Grand Cherokee Trackhawk jest do zobaczenia na wystawie New York International Auto Show, która otwarta jest dla zwiedzających do dwudziestego trzeciego kwietnia.

Skomentuj na forumUdostępnij