Aktualności
05.07.2017

BMW X3 M40i Dynamiczny potencjał

BMW zaprezentowało trzecią generację modelu X3, który blisko czternaście lat temu zapoczątkował segment Sports Activity Vehicles wśród samochodów klasy średniej. W zupełnie nowym wydaniu auto potrafi jeszcze więcej, niż poprzednio i po raz pierwszy dostępne będzie w wersji firmowanej przez komórkę M Performance.

Model X3 w dwóch generacjach od roku 2003 sprzedał się w liczbie ponad półtora miliona egzemplarzy. W trzeciej generacji auto zostało ubrane w karoserię o drapieżniejszych, bardziej opływowych niż poprzednio liniach i trzech wersjach stylistycznych do wyboru, wyróżniającymi się zderzakami, progami, końcówkami wydechu, felgami o średnicy od 18 do 21 cali i innymi detalami: xLine, M Sport oraz Luxury Line (plus Individual dla chcących się wyróżniać). W kabinie umieszczono m.in. 12,3-calowy wyświetlacz za kierownicą, 10,2-calowy wyświetlacz dotykowy na środku i rozbudowany wyświetlacz przezierny. Bagażnik ma 550 litrów pojemności.

BMW X3 M40i

W porównaniu do poprzednika maszyna schudła, w zależności od wersji silnikowej, o maksymalnie 55 kilogramów. Standardowe lub opcjonalne systemy auta obejmują elektronikę wspomagającą kierowcę, w tym wyręczającą w parkowaniu, trzymaniu pasów jazdy czy utrzymywaniu stałej prędkości, ogrzewanie postojowe, sterowanie gestami i głosowe oraz aplikacje w ramach systemu BMW Connected. Paleta silnikowa na starcie obejmie trzy silniki benzynowe oraz dwa wysokoprężne z czterema lub sześcioma cylindrami o mocy od 184 koni mechanicznych, wszystkie współpracujące z automatem Steptronic o ośmiu przełożeniach.

BMW X3 M40i

Nowe X3 po raz pierwszy dostępne będzie w topowej wersji przygotowanej w oddziale M Performance jako X3 M40i. W takiej specyfikacji auto otrzyma własne elementy stylistyczne, nastawy układu kierowniczego, układ hamulcowy, wydech i nastawy zawieszenia. Pod jego maskę wyląduje rzędowa szóstka o pojemności trzech litrów, mocy 360 koni mechanicznych i momencie obrotowym 500 niutonometrów. Wystarczy to na rozpędzenie się do 100 km/h w czasie 4,8 sekund. Prędkość maksymalna zostanie tradycyjnie ograniczona do 250 kilometrów na godzinę. Do wyboru będzie kilka trybów jazdy, jak Eco Pro, Comfort, Sport lub Sport+.

Skomentuj na forumUdostępnij