Aktualności
16.08.2017

Aston Martin Vanquish Zagato Cztery formy

Rodzina modeli Aston Martina firmowanych przez włoskie studio Zagato powiększa się o kolejnych członków. Wszystko sprowadza się do stylowych wariantów mocarnego Vanquisha. Firma gotowa jest już na produkcję zapowiedzianego rok temu kabrioletu, a teraz dorzuca do niego Speedstera i na przyszły rok zapowiada bardziej praktyczne Shooting Brake.

Wszystko to oznacza, że razem z pokazanym rok temu coupe kolekcjonerzy będą mogli zgarnąć aż cztery różne warianty nadwoziowe Vanquisha Zagato! Produkcję limitowanego do 99 sztuk coupe zakończono pod koniec ubiegłego roku. W tym i w przyszłym roku powstanie 99 egzemplarzy kabrioletu Vanquish Zagato Volante. W przyszłym roku ruszy produkcja ujawnionego w tym tygodniu Vanquisha Zagato Speedstera, który będzie limitowany do jedynie 28 sztuk. Niedługo później na rynek ma wejść limitowany do 99 sztuk Vanquish Zagato Shooting Brake, którego wygląd pozostaje na razie tajemnicą.

Aston Martin Vanquish Zagato Speedster

Wszystkie specjały firmowane przez Zagato oparte są na modelu Vanquish S. Oznacza to, że do ich napędu zaprzęgnięta jest wolnossąca, widlasta dwunastka, która rozwija okrągłe 600 koni mechanicznych. Silnik współpracuje z automatyczną skrzynią biegów Touchtronic III, a na wyposażeniu auta znajduje się między innymi adaptacyjne zawieszenie, zestrojone odpowiednio w zależności od wersji nadwoziowej. Karoserie wszystkich modeli produkowane są z włókien węglowych, które w określonych częściach - przedni splitter, progi, dyfuzor czy "garby" w Speedsterze - są całkowicie odsłonięte.

Aston Martin Vanquish Zagato Speedster

Aston Martin wypuści w sumie na świat maksymalnie 325 egzemplarzy wszystkich Vanquishów Zagato. Najnowsze z nich będzie można zobaczyć na żywo podczas tegorocznego konkursu elegancji Pebble Beach w najbliższy weekend oraz imprez mu towarzyszących. Brytyjczycy przyznają już teraz, że mają klientów, którzy zamówili wszystkie cztery modele. Cena samochodów nie jest podawana do publicznej wiadomości. Nieoficjalnie mówi się o przedziale, którego dolną granicą jest 750 tysięcy dolarów, obecnie grubo ponad 2,5 miliona złotych.

Skomentuj na forumUdostępnij