Aktualności
17.09.2017

Alfa Romeo 6C Disco Volante Kosmiczna misja

Giulia i Stelvio w ponad 500-konnych wydaniach Quadrifoglio zmieniły już całkowicie wizerunek Alfy Romeo i rozbudziły apetyty na znacznie więcej. Oficjalne plany marki sprzed kilku lat zakładały, że jeszcze w ten dekadzie pojawi się coś specjalnego. Na razie jeszcze na nic konkretnego się nie zapowiada, ale pomarzyć zawsze można...

Owocem takich właśnie marzeń, marzeń o sportowej, egzotycznej Alfie Romeo najbliższej przyszłości, jest widoczny poniżej, wirtualny koncept pod tytułem 6C Disco Volante. Za jego powstanie na komputerowym ekranie odpowiada Alex Imnadze Baldini, którego znamy z wielu innych projektów i który wcześnie pracował między innymi dla Forda, Bertone, Alfy Romeo oraz Fiat Chrysler Automobiles. Coupe 6C Disco Volante to kolejny już projekt, który mieszkający w Turynie projektant zadedykował włoskiej marce.

Alfa Romeo 6C Disco Volante

Inspiracją dla 6C Disco Volante był oczywiście klasyczny model spydera C52 Disco Volante z początku lat pięćdziesiątych. Karoserię dla samochodu z 1952 roku, przygotowanego z myślą o wyścigach, opracowano w mediolańskim Touring, a do jego napędu zaprzęgnięty był rzędowy silnik o sześciu cylindrach, pojemności trzech i pół litra i mocy prawie 250 koni mechanicznych. Auto ważyło zaledwie 760 kilogramów i odznaczało się bardzo niskim współczynnikiem oporu powietrza. Jego prędkość maksymalna sięgała 225 kilometrów na godzinę.

Alfa Romeo 6C Disco Volante

Klasyczna Disco Volante nieustannie inspiruje nie tylko tych, którzy nie są związani na stałe z żadną marką czy zakładem produkującym karoserie. Kilka lat temu współczesny "Latający Spodek" przygotowało wskrzeszone studio Touring, które zaoferowało kolekcjonerom przekształcenie modelu 8C Competizione w coś zupełnie nowego, najpierw coupe, a w ubiegłym roku w bliźniaczego spydera. Chątnych było oczywiście więcej, niż limit przewidziany na tak nietypową, kosztowną i pracochłonną produkcję.

Skomentuj na forumUdostępnij