Aktualności
27.10.2008

Fiat Concept Car II Robakom mówimy stanowcze Nie!

Miał być Bugster i... nie ma Bugstera, a może nawet nigdy nie było. Jest za to FCC II - Fiat Concept Car II, brazylijskie, "zielone" buggy przyszłości, które z Włochami ma niewiele wspólnego. Autko zostanie pokazane szerokiej publiczności już w czwartek na salonie samochodowym w Sao Paulo.

Concept Car II został od początku do końca opracowany w brazylijskiej komórce włoskiego koncernu, który działa w Brazylii już od 1973 roku. Auto zostało pomyślane jako pojazd o zerowej emisji szkodliwych dla środowiska substancji zarówno w fazie produkcji jak i użytkowania.

Fiat Concept Car II

Jego karoseria została w całości wykonana z odnawialnych włókien naturalnego pochodzenia, a do napędu służy elektryczny motorem o mocy 59 kW (80 KM) pozwalający rozpędzić się do 100 km/h. Silnik czerpie energię z 93 litowo jonowych baterii, które sprawiają, że niepozorne auto spoczywające na 19-calowych oponach w rozmiarze 255/55 waży aż 980 kilogramów.

Fiat Concept Car II

Planów na produkcję niedoszłego Bugstera póki co nie ma, ale kto wie, czy w przyszłości w miejscu południowoamerykańskich buggy-garbusów nie zobaczymy czegoś podobnego.

Skomentuj na forumUdostępnij