Aktualności
13.10.2017

Aston Martin DB11 Volante Łowca snów

Aston Martin rozpoczął przyjmowanie zamówień na swój najnowszy samochód klasy GT, trzeci wariant powstałego we współpracy z Daimlerem modelu DB11, który do tej pory przyszedł na świat jako coupe z silnikiem V12 lub V8. Trzeci w rodzinie jest otwarty DB11 Volante, propozycja dla miłośników brytyjskiej marki na przyszłoroczną wiosnę.

DB11 Volante, budowany na aluminiowym szkielecie, zastąpi w ofercie Aston Martina wysłużonego DB9 Volante. Będzie od niego lżejszy o kilkadziesiąt kilogramów, sztywniejszy o kilka procent, mocniejszy i o wiele bardziej utalentowany. Miękki dach składa się tu automatycznie w czasie szesnastu sekund i rozkłada w czasie czternastu sekund przy prędkościach do pięćdziesięciu kilometrów na godzinę. Nowy mechanizm i kształt dachu pozwoliły na zwiększenie pojemności bagażnika w porównaniu do kabrioletu DB9 o jedną piątą.

Aston Martin DB11 Volante

DB11 Volante debiutuje z widlastą, podwójnie turbodoładowaną ósemką prosto od AMG, która w coupe pojawiła się pod koniec czerwca. Silnik o pojemności czterech litrów generuje maksymalnie 510 koni mechanicznych oraz 675 niutonometrów, które lądują na tylnych kołach poprzez mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu, system rozdziału momentu obrotowego pomiędzy poszczególne koła oraz automatyczna skrzynia o ośmiu biegach z łopatkami przy kierownicy. Do wyboru są trzy tryby pracy układu napędowego oraz podwozia (komfortowy GT, dynamiczny Sport oraz maksymalnych wrażeń i osiągów Sport Plus).

Aston Martin DB11 Volante

Kabinę kabrioletu, którego prototypy testowano zarówno w Dolinie Śmierci jak i na kole podbiegunowym, zaaranżowano w układzie 2+2-osobowym i w premierowym egzemplarzy wykończono między innymi panelami z drewna. Wyposażenie obejmuje m.in. podgrzewaną kierownicę i mocowania ISOFIX na tylnych siedzeniach (po raz pierwszy w jakimkolwiek Volante). Samochód można już zamawiać. Pierwsze egzemplarze będą mogły zostać odebrane przez właścicieli w pierwszym kwartale przyszłego roku. Ceny: 160 tysięcy funtów w Wielkiej Brytanii (obecnie to równowartość 765 tysięcy złotych), 199 tysięcy euro w Niemczech (około 845 tysięcy złotych) i 216 tysięcy dolarów w USA (około 77 tysięcy złotych).

Skomentuj na forumUdostępnij