Aktualności
28.10.2008

Porsche Cayman i Boxster Widok na sezon 2009

Już w przyszłym miesiącu na salonie samochodowym w Los Angeles powinny pojawić się dwa najmniejsze modele Porsche w odnowionych wydaniach. Coupe Cayman i roadster Boxster zostaną dotknięte falą zmian identyczną właściwie z tym, co poprawiono już w większości wariantów flagowego 911.

W obu modelach znajdziemy nowe kształty elementów decydujących o aerodynamiczne nadwozia i chłodzeniu podzespołów oraz nowe linie przedniego i tylnego oświetlenia, gdzie pojawią się dodatkowe diody LED. Jak to wszystko będzie się prezentować jeszcze nie wiadomo, ale w wirtualnym świecie nie brakuje wizji, z których część mniema się za oficjalne (więcej na naszym forum).

Porsche Boxster

Moc podstawowej jednostki napędowej rozwierconej o 0,2 litra (obecnie 2,7 litra) ma skoczyć z 245 do 265 koni mechanicznych, a moment obrotowy ma wzrosnąć do okrągłych 300 Nm (na plusie 27). W opcji powinna pojawić się dwusprzęgłowa przekładnia PDK, dzięki której przyspieszenie do 100 km/h powinno spaść u Caymana do zaledwie 5,8 sekund (aktualnie 6,1).

Porsche Cayman

Silnik Caymana S miałby z kolei wzbogacić się o 25 KM i 30 Nm wydzielając aż 320 KM i 370 Nm, które w połączeniu z opcjonalną przekładnią PDK oraz opcjonalnym dyferencjałem o ograniczonym poślizgu pozwoliłyby na osiągnięcie 100 km/h w czasie 5,3 sekund. Efektem ubocznym byłby spadek spalania o jakieś 10%.

Skomentuj na forumUdostępnij