Aktualności
01.11.2017

Subaru Viziv Peformance Symboliczna funkcja

Subaru od kilku lat częstuje nas konceptami z serii Viviz, które ucieleśniają pomysły marki na maszyny oferujące swoim właścicielom ponadprzeciętne osiągi i satysfakcję z jazdy, zarówno jeśli chodzi o technologie jak i sam wygląd. Nie inaczej jest w tym roku: świeżą tradycję kontynuuje trzybryłowa wizja pod tytułem Viziv Peformance.

Viziv to słowo powstałe ze skrótcenia angielskiego "Vision for Innovation" - "wizja innowacji". Pierwszy model z tej serii pokazano w Genewie w 2013 roku w formie futurystycznego crossovera z jedną parą drzwi. Rok później w tym samym miejscu zadebiutował bliższy modelom seryjnym koncept crossovera Viviz 2. W roku 2015 w Tokio pokazano pełnowymiarowego SUV'a Viviz Future, a w międzyczasie przygotowano wizję torowego Viviz GT, która pojawiła się w grze Gran Turismo. W tym roku na wystawie w Tokio zadebiutował koncept Viviz Performance.

Subaru Viziv Peformance

Najnowsza wizja japońskiej marki jest pierwszym sedanem w rodzinie Viviz i jako taka spokrewniona jest z seryjnie produkowanymi modelami Legacy oraz Impreza. Samochód ma 463 centymetry długości, stoi na kołach z felgami o średnicy 20 cali i zabiera na pokład pięć dorosłych osób. Pod spodem skrywa układ przeniesienia napędu na wszystkie cztery koła typu Symmetrical AWD oraz silnik spalinowy w układzie boxer, w którym Subaru specjalizuje się już od ponad pięćdziesięciu lat.

Subaru Viziv Peformance

Koncept oczywiście nie byłby kompletny bez technologii wspomagających kierowcą i pozwalających na zautomatyzowaną jazdę. Subaru nazywa je EyeSight. Marka zbiera pod tym szyldem między innymi różnego typu czujniki, radary, systemy nawigacyjne oparte o precyzyjne dane GPS i oprogramowanie, które dopiero powstaje. Systemy EyeSight nowej generacji miałyby być gotowe do użytku publicznego dopiero w okolicach 2020 roku, razem z nowymi generacjami mocarnych boxerów i układu Symmetrical AWD.

Skomentuj na forumUdostępnij