Aktualności
23.08.2018

BMW Z4 Kąpiel słoneczna

W promieniach kalifornijskiego Słońca i na tle zielonych pól golfowych Pebble Beach Golf Links zadebiutował dzisiaj zupełnie nowy roadster ze stajni BMW. Mowa o modelu noszącym oznaczenie Z4, którego poprzednie wcielenie wyszło z produkcji jeszcze jesienią 2016 roku i którego poprzednik nosił takie samo oznaczenie.

Nowe Z4 było zapowiadane dokładnie rok temu przy pomocy konceptu, którego linie w Z4 gotowym do produkcji seryjnej znacznie uspokojono. Wloty powietrza są dużo mniejsze, ubyło wypukłości i ostrych przetłoczeń, a grill czy światła auta przybrały mniej krzykliwe kształty. Pojazd przygotowano na platformie przygotowanej wspólnie z Toyotą, po której stronie pojawi się oczekiwana od lat Supra. Premierową sztukę przygotowano w najmocniejszej, specjalnie wykończonej i wyposażonej wersji M40i First Edition (na zdjęciach zwyklejsze Z4). Znaki rozpoznawcze: soczysty, pomarańczowy lakier Frozen Orange, 19-calowe obręcze kół czy nagłośnienie przygotowane pod szyldem Harman Kardon.

BMW Z4 M40i First Edition

Pod maską Z4 generacji G29 w specyfikacji M40i pracuje sześciocylindrowy, turbodoładowany, rzędowy silnik o mocy 340 koni mechanicznych (nieoficjalnie: w związku z nowymi normami emisji spalin w specyfikacji na USA blisko 385 KM), który pozwala na rozpędzenie się do prędkości stu kilometrów na godzinę w czasie 4,6 sekundy. Roadster wyposażony jest w adaptacyjne zawieszenie, układ hamulcowy M Sport oraz sterowany elektronicznie mechanizm różnicowy M Sport na tylnej osi, a bezpośrednio z jednostką napędową współpracuje automat o ośmiu biegach. BMW chwali się idealnym rozkładem masy między osiami: pół na pół. Innych szczegółów na temat auta na razie nie zdradza. Standardem jest miękki, składany dach (w około 10 sekund), który pozwolił zaoszczędzić kilkadziesiąt kilogramów w porównaniu z poprzednim Z4 ze składanym hardtopem.

BMW Z4 M40i First Edition

Dokładne szczegóły na temat nowego, dwuosobowego roadstera od BMW, jak pozostałe wersje silnikowe, inne nowinki technologiczne czy linie wyposażenia, mamy poznać w połowie przyszłego miesiąca. Maszynę będzie można zbadać własnymi zmysłami na paryskim salonie samochodowym Mondial de l'Automobile, który odbędzie się na początku października, a już w najbliższy weekend Z4 M40i First Edition będzie można podziwiać podczas tegorocznego Pebble Beach Concours d'Elegance u wybrzeży Kalifornii. Do regularnej sprzedaży model trafi dopiero na wiosnę przyszłego roku. Planów na jeszcze mocniejszy wariant M czy wersję z zamkniętą karoserią na razie nie ma.

Skomentuj na forumUdostępnij