Aktualności
06.10.2018

McLaren 720S Track Pack

Od kilku tygodni trwają terenowe testy pierwszego, wyścigowego McLarena zbudowanego na bazie coupe 720S, który w przyszłym roku pojawi się we wszelkiego rodzaju mistrzostwach GT3. Przy okazji brytyjska marka poszerza ofertę związaną z samochodem drogowym i poprawia jego przygotowanie do jazdy torowej. Oto 720S w nowej specyfikacji Track Pack.

Opcja Track Pack adresowana jest do stałych bywalców torów wyścigowych i znamy ją już z mniejszych modeli McLarena, 570S i 570S Spider. Punktem zaczepienia dla Track Pack jest 720S w specyfikacji Performance, oprócz której ferowany jest bazowy 720S oraz wersja Luxury. Pakiet Performance obejmuje m.in. nowe elementy karoserii i kabiny, wykonane z włókien węglowych. Razem z Track Pack otrzymamy również węglowe skrzydło, które pokrywa tylko ochronny, przezroczysty lakier, przygotowane w oddziale MSO.

McLaren 720S Track Pack

720S Track Pack to również nowe, lekkie felgi o dziesięciu ramionach, układ wydechowy w wersji Sport, węglowe fotele z 6-punktową uprzężą, węglowe łopatki do zmiany biegów, kierownica w Alcantarze, tytanowa rama rurowa za plecami kierowcy i pasażera, węglowo-ceramiczne tarcze hamulcowe, przeprogramowany tryb jazdy Track oraz fabryczny system telemetryczny McLaren Track Telemetry, z pomocą którego możemy śledzić swoje postępy na torze. Wszystkie modyfikacje mają jeszcze jeden skutek: coupe zrzuciło 24 kilogramy.

McLaren 720S Track Pack

Układ napędowy pozostał właściwie nietknięty: między kabiną, a tylną osią upchnięte jest podwójnie turbodoładowane V8 o pojemności czterech litrów, z którego wydobywa się maksymalnie 720 koni mechanicznych. Samochód rozpędza się do 200 km/h w czasie zaledwie 7,8 sekund, a na rozpędzenie się do 300 km/h potrzeba niecałe 21,5 sekundy! Na terenie Wielkiej Brytanii za coupe 720S w specyfikacji Performance z pakietem Track Pack trzeba będzie zapłacić 224,7 tysięcy funtów (obecnie to około 1,1 miliona złotych). McLaren odda pierwsze egzemplarze w ręce właścicieli w przyszłym roku.

Skomentuj na forumUdostępnij