Aktualności
22.03.2019

Puritalia Berlinetta Niezwykłe doświadczenia

Zakład Puritalia Automobili przedstawił światu swoje najnowsze dzieło, które idzie w ślady pokazanego prawie cztery lata temu roadstera 427, inspirowanego autami z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych. Jest nim coupe Berlinetta, które chce startować do walki o tytuł najmocniejszego samochodu produkowanego we Włoszech.

Marka Puritalia dedykowana jest krótkim seriom kolekcjonerskich aut sportowych, tak zwanych fuoriserie, które są przygotowane przez pasjonatów i do pasjonatów są adresowane. Model Berlinetta zbudowany jest na kadłubie z włókien węglowych z aluminiowymi ramami pomocniczymi, które przykryto karoserią z włókien węglowych. W środku jest miejsce tylko dla kierowcy i pasażera. Samochód mierzy jakieś 4,5 metra długości i waży na sucho 1410 kilogramów (masa między osiami rozłożona jest w stosunku 50/50).

Puritalia Berlinetta

Berlinetta jest hybrydą, która wciska się między najmocniejsze i najszybsze, drogowe samochody świata. Pod przednią maską pracuje pięciolitrowe V8 ze sprężarką, z którego płynie 761 koni mechanicznych oraz 878 niutonometrów. Jednostkę połączono z 7-stopniową, zautomatyzowaną skrzynią biegów, której na tylnej osi towarzyszy silnik elektryczny o mocy 215 KM i momencie obrotowym 370 Nm. Cały układ napędowy produkuje maksymalnie 979 koni mechanicznych oraz 1248 niutonometrów! Jego pracą steruje między innymi system Purhydrive, który wykorzystuje sztuczną inteligencję. Napęd przenoszony jest tylko na tylną oś.

Puritalia Berlinetta

Maszynę wyposażono m.in. w regulowany, tytanowy wydech z końcówkami po bokach samochodu, adaptacyjne zawieszenie, elektronicznie sterowany mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu, tarcze hamulcowe Brembo oraz ogumienie Michelin Pilot Super Sport. Berlinetta przekracza 100 km/h w 2,7 sekundy, 200 km/h w 7,2 sekundy, a jej prędkość maksymalna ograniczona jest do 335 kilometrów na godzinę. Puritalia zamierza wyprodukować 150 egzemplarzy. Cena: 465 tysięcy euro plus podatki oraz lokalne opłaty. To co najmniej dwa miliony złotych.

Skomentuj na forumUdostępnij