Aktualności
09.04.2019

Mercedes-AMG CLA 35 Rodzinne podobieństwo

AMG idzie za ciosem i nasyca swoją ofertę modelami spod litery A oraz liczby 35, po którą po raz pierwszy sięgnięto jesienią ubiegłego roku z okazji premiery 5-drzwiowego hatchbacka A 45. Pod koniec minionego miesiąca dołączył do niego trzybryłowy sedan z tej samej rodziny. Teraz gamę uzupełnia limuzyna CLA 35, którą producent promuje jako 4-drzwiowe coupe.

Seria CLA obecna jest w katalogu Mercedes-Benza od początku 2013 roku. Dziś można mówić już o sukcesie, który przekłada się na sprzedaż blisko 750 tysięcy egzemplarzy. W styczniu tego roku zadebiutowało zupełnie nowe CLA drugiej generacji, które oferowane jest również jako kombi Shooting Brake. AMG zajęło się na razie tylko limuzyną, która w poprzedniej serii oferowana była m.in. jako mocarne CLA 45. Na nowe 45 jeszcze trochę poczekamy, a ścieżkę przeciera mu CLA 35, które razem z innymi modelami z rodziny A stoi na najniższym szczeblu oferty AMG.

Mercedes-AMG CLA 35

Samochód adresowany do najmłodszych kierowców w wydaniu AMG wyróżnia się m.in. nowym grillem, zderzakami, progami, felgami (18 cali w standardzie, 19 cali w opcji) czy końcówkami wydechu. Wyposażenia auta może objąć między innymi aplikację telemetryczną AMG Track Pace, wielofunkcyjną kierownicę AMG, wyświetlacz przezierny z elementami rzeczywistości rozszerzonej, opcjonalne, adaptacyjne zawieszenie, centrum multimedialne MBUX czy pięć trybów jazdy w systemie AMG Dynamic Select, kóry dyryguje nastawami zawieszenia oraz układu napędowego, rozbudowane o dodatkowe funkcje, jak kontrola szybkiego startu.

Mercedes-AMG CLA 35

Tak samo, jak w poprzednim AMG spod znaku 35, pod maską w CLA 35 pracuje 4-cylindrowy, 2-litrowy silnik benzynowy z dwuzwojową turbosprężarką. Jednostka dostarcza 306 koni mechanicznych oraz 400 niutonometrów, które przenoszone są na wszystkie cztery koła w układzie 4Matic z 7-stopniową, dwusprzęgłową skrzynią biegów AMG Speedshift DCT 7G. Maszyna rozpędza się do setki w 4,9 sekundy i rozwija elektronicznie ograniczoną prędkość maksymalną 250 km/h. Model na początku dostępny będzie tylko w USA: już w przyszłym tygodniu zadebiutuje na New York International Auto Show, a przed końcem miesiąca wejdzie do sprzedaży. Sprzedaż na terenie Europy ma ruszyć w sierpniu.

Skomentuj na forumUdostępnij