Aktualności
24.05.2019

Aviar R67 Wolność słowa

Zmiana klasycznych, spalinowych samochodów w pojazdy napędzane silnikami elektrycznymi to trend, który w ostatnich miesiącach coraz bardziej przybiera na sile i wciąga w swoje macki wielkich producentów oraz małe, prywatne zakłady. W tej drugiej kategorii znajduje się rosyjskie Aviar Motors, które proponuje elektrycznego Mustanga. W pewnym sensie.

Aviar Motors, za którym stoi niejaki Aleksey Rachev, narodziło się z fascynacji latami sześćdziesiątymi minionego stulecia, które w obliczu obecnej sytuacji ekologicznej i ekonomicznej nie mają wielkiego pola do popisu. W takich właśnie okolicznościach powstał pomysł przeniesienia klasycznego muscle cara do współczesności. Jest nim elektryczne coupe Aviar R67, które wygląda niczym zabytkowy Ford Mustang z okolic roku 1967, ale pod spodem skrywa nowoczesne technologie i elementy przeszczepione prosto z limuzyny produkcji Tesla Motors.

Aviar R67

R67 bazuje na silnie zmodyfikowanym podwoziu Tesli Model S, do którego dobudowano nowe elementy wykonane z aluminium oraz włókien węglowych. Od Tesli pochodzą również elementy adaptacyjnego, pneumatycznego zawieszenia, kable, elektronika, silniki, przekładnie, baterie oraz system ładowania baterii, pozwalający na korzystanie ze stacji kalifornijskiej marki. Całą karoserię, przerysowaną z Mustanga sprzed ponad pięćdziesięciu lat, wykonano z włókien węglowych. W środku znalazło się miejsce tylko dla kierowcy i pasażera, przed którymi umieszczono wielki, 17-calowy wyświetlacz, znany oczywiście z Tesli. Standardem jest oświetlenie w technologii LED, aluminiowe felgi o średnicy 20 cali, ruchomy spoiler z tyłu, zaprojektowane specjalnie dla tego modelu nagłośnienie oraz funkcje autopilota.

Aviar R67

Elektryczne coupe napędzane jest dwoma silnikami elektrycznymi, po jednym na każdej osi, oraz litowo-jonowymi bateriami o pojemności 100 kWh. Twórcy P67 obiecują moc w okolicach 840 koni mechanicznych i zasięg przekraczający 500 kilometrów. Samochód o masie blisko 2,2 tony ma rozpędzać się do setki w czasie zaledwie 2,2 sekund, a jego prędkość maksymalna ograniczona jest do 250 kilometrów na godzinę. Chętni na zakup auta mogą już składać swoje zapytania do Aviar Motors. Cena? O to trzeba pytać się osobiście.

Skomentuj na forumUdostępnij