Aktualności

Mercedes SL 65 AMG Black Series Bestia na wolności

Najnowszy SL 65 przypakowany przez AMG pod hasłem Black Series to najmocniejszy, seryjnie wytwarzany model w historii najstarszego producenta samochodów na świecie. Bestia Mercedesa dysponuje mocą 670 KM i momentem obrotowym ograniczonym do 1000 Nm. Wiemy już na co będzie ją stać.

SL 65 AMG Black Series, a którym na jeden koń mechaniczny przypada 2,79 kilograma masy własnej będzie rozpędzał się do 100 km/h w zaledwie 3,8 sekundy i osiągał elektronicznie ograniczoną prędkość maksymalną 320 km/h (wyobraźnia tunerów pracuje już zapewne na najwyższych obrotach).

Mercedes-Benz SL 65 AMG Black Series

Moc 6-litrowego V12 będzie lądowała poprzez automatyczną przekładnię AMG Speedshift Plus o czterech programach pracy na tylną oś. Kierowcę wspomagać będzie także dwupoziomowy ESP (trzeci poziom to jego całkowite wyłączenie).

Mercedes-Benz SL 65 AMG Black Series

Supercoupe zostanie wyprodukowane w ściśle limitowanej liczbie egzemplarzy. Cena jednego (wraz z 19% podatkiem VAT) to 327 250 euro - dzisiejsza równowartość 1,2 miliona złotych. Pierwsze egzemplarze trafią do klientów jeszcze w tym miesiącu.

Skomentuj na forumUdostępnij