Aktualności
12.11.2008

Bentley Azure T Styl i moc

Jeden z najdroższych, najmocniejszych i najszybszych, obecnie produkowanych kabrioletów świata już wkrótce stanie się jeszcze mocniejszy, jeszcze szybszy i jeszcze droższy: Bentley Azure wchodzi właśnie w fazę T.

Współczesny Azure pojawił się w 2005 roku jako pozbawiona dachu wariacja limuzyny Arnage. Pojazd wyposażono potężne, turbodoładowane V8 o pojemności 6,75 litrów i mocy 456 KM. Azure T to w gruncie rzeczy ten sam samochód, ale z doładowaniem przemnożonym przez dwa.

Bentley Azure T

Dwie turbiny wyciskają z brytyjskiego motoru 507 KM mocy i okrągłe 1000 Nm momentu obrotowego. Ważący prawie 2,7 tony Azure T rozpędza się do 100 km/h w 5,5 sekund i osiąga prędkość maksymalną 288 km/h. Do wyboru tylko 6-stopniowy automat ZF, ale w dwóch wersjach: sportowej i zwykłej. Spalanie? W mieście prawie 29 litrów na 100 km, na autostradzie dwa razy mniej, średnio około 20.

Bentley Azure T

T od modelu podstawowego, poza mocą i osiągami, wyróżnia się także nowymi felgami, nieco przemodelowanymi wlotami powietrza oraz nowymi wykończeniami wnętrza. Pojazd będzie miał swoją premierę na salonie samochodowym w Los Angeles już 21 listopada.

Skomentuj na forumUdostępnij