Aktualności
13.11.2008

Audi R4 i R8 Mocne przepowiednie

Przekreślony niedawno projekt R4 powraca, i to chyba na dobre! Wspólne dzieło inżynierów Audi i Porsche zwane pieszczotliwie "baby R8" miałoby pojawić się na rynku w okolicach 2011 roku, wtórując zupełnie nowym generacjom Caymana i Boxstera.

Z modelami Porsche auto będzie dzieliło płytę podłogową i podobnie jak w ich przypadku zobaczymy je jako coupe i roadstera. Model Audi będzie napędzany silnikiem umieszczonym centralnie, którego moc ma być przekazywana na wszystkie cztery koła. Przy każdym z nich pojawi się adaptacyjne, magnetyczne zawieszenie.

Audi R4

Podstawową jednostką R4 (powyżej wizje) miałby być 2,5-litrowy, turbodoładowany motor benzynowy o mocy około 340 KM. W ofercie pojawiłby się również Diesel i benzynowe V6. Miałyby one pracować z ręczną przekładnią o sześciu biegach lub dwusprzęgłowym półautomatem S-Tronic o 7 przełożeniach.

Audi R8 V12 TDI

Na R4 odważne plany Audi się nie kończą. Zielone światło dostało ponoć również R8 napędzane wysokoprężnym V12 (koncept powyżej). Supercoupe przemianowane na R10 mogłoby pojawić się na rynku już w przyszłym roku.

Skomentuj na forumUdostępnij