Aktualności

Carlsson Aigner CK65 RS Eau Rouge Dark Edition

Już kilka lat temu w Mercedesie doszli do wniosku, że fabryczny tuning AMG może niektórym wystarczyć. Podbierając klientów tunerom pozafabrycznym powołano wewnątrz AMG komórkę, która miała podrasowywać to, co podrasowane. Tak powstały modele serii Black. Teraz podobny trend daje się dostrzec u niezależnych firm.

Symptomy zauważalne są u Carlssona, który wypuszczając w ostatnim czasie supermocne i superluksusowe edycje specjalne modeli S 65 AMG i CL 65 AMG przygotował kolejny. To edycja specjalna edycji specjalnej - CK65 RS Eau Rouge Dark Edition.

Carlsson Aigner CK65 RS Eau Rouge Dark Edition

Już zwykły Eau Rouge rozwijał przeszło 700 KM mocy i ogromne 1100 Nm momentu obrotowego, ale Dark Edition daje jeszcze więcej: 756 KM i 1150 Nm! Do kompletu dołączono nowe, obniżone o około 30 mm zawieszenie, nowy układ wydechowy oraz wzmocnione hamulce.

Carlsson Aigner CK65 RS Eau Rouge Dark Edition

Supercoupe powstałe z współpracy z Etienne Aigner to także luksus najwyższej próby: nadwozie auta wzbogacono elementami z włókien węglowych, a w środku znalazły się całe hektary wypełnione skórą, Alcantarą, aluminium i drewnem, które składają się na przeszło 30 możliwych kombinacji.

Carlsson Aigner CK65 RS Eau Rouge Dark Edition

CK65 RS Eau Rouge Dark Edition rozpędza się do 100 km/h w zaledwie 3,8 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 335 km/h. Powstanie zaledwie 10 egzemplarzy, a zakup najmocniejszego wariantu będzie wiązał się z wydaniem 374 tysięcy euro (dzisiejsze 1,4 mln PLN).

Skomentuj na forumUdostępnij