Aktualności
11.12.2019

Evolve Motorsport GT3 Series Nowy sezon ACLeague

Już w przyszły czwartek, dziewiętnastego grudnia od 75-minutowego wyścigu na torze Spa-Francorchamps rozpocznie się Evolve Motorsport GT3 Series, piętnasty sezon ACLeague, jednej z największych lig simracingowych w naszym kraju. Wirtualna rywalizacja jak zwykle będzie miała miejsce na platformie Assetto Corsa na komputery osobiste.

ACLeague to wirtualna liga wyścigowa, zapoczątkowana przez użytkowników serwisu Wykop.pl i organizowana z wykorzystaniem symulatora Assetto Corsa studia Kunos Simulazioni. Liga działa nieprzerwanie od początku 2015 roku, od którego urosła do pozycji jednego z największych wydarzeń w polskim i światowym simracingu. Na temat ACLeague w druku pisały takie magazyny, jak "Rally And Race" oraz "Auto Moto". Liga zaznaczyła swoją obecność również w dziesiątkach serwisów internetowych. Wyścigi transmitowane są na żywo z komentarzem za pośrednictwem platform YouTube oraz Twitch. ACLeague można znaleźć także w największych mediach społecznościowych. Do każdego z ostatnich sezonów przystąpiło po ponad 200 osób z Polski i Europy, a na najlepszych kierowców za każdym razem czekały atrakcyjne nagrody. Fundatorem nagród głównych w pięciu poprzednich sezonach było Motorsport Capsule.

ACLeague Evolve Motorsport GT3 Series

W sezonie XV fundatorem nagród głównych jest Evolve Motorsport, trudniące się wszystkim od przygotowania rozbudowanych symulatorów po samochody rajdowe. Na zwycięzcę sezonu czekać będą między innymi pedały hydrauliczne produkcji Evolve Motorsport, przejazd autem rajdowym oraz voucher na jazdę w symulatorze 6DOF Evolve Motion Simulator. Evolve Motorsport przygotowało również nagrody dla kierowców, którzy zdobędą tytuły wicemistrzów, a dodatkowe nagrody, między innymi stelaż na TV od Sim Solutions, czekają na wszystkich innych uczestników sezonu oraz uformowane przez nich zespoły. Dodatkową nagrodę dla wicemistrza - osoby, która zajmie drugie miejsce w klasyfikacji generalnej - przygotował zespół Exp Racing, który udostępni prawy fotel wyścigowego Renaulta Clio Cup.

ACLeague Evolve Motorsport GT3 Series

Motywem przewodnim Evolve Motorsport GT3 Series będą samochody klasy GT3 oraz tory wyścigowe w Europie, Azji, USA i Australii. Przyszłotygodniowy wyścig na Spa-Francorchamps będzie wyścigiem testowym, który nie jest zaliczany do klasyfikacji generalnej. Właściwa część sezonu wystartuje w styczniu przyszłego roku, zakończy się w kwietniu i obejmie siedem wyścigów trwających od 60 do 75 minut na torach: Barcelona-Catalunya, Silverstone, Circuit of the Americas, Bathurst, Interlagos, Singapur oraz Suzuka. Kierowcy będą mieli do wyboru samochody z puli maszyn kilkunastu marek: Acura, Aston Martin, Audi, BMW, Ferrari, Lamborghini, Lexus, McLaren, Mercedes-AMG, Nissan, Porsche oraz SCG. Wyścigi ligowe będą odbywać się co dwa tygodnie w czwartkowe wieczory. Oficjalne rozdanie nagród i zakończenie sezonu będzie miało miejsce w warszawskiej siedzibie Evolve Motorsport.

ACLeague Evolve Motorsport GT3 Series

Do ACLeague można dołączyć w każdej chwili, a warunkami uczestnictwa w Evolve Motorsport GT3 jest przede wszystkim posiadanie oryginalnej kopii Assetto Corsy na komputery PC wraz z obowiązującymi w sezonie dodatkami oraz znajomość przepisów obowiązujących w lidze. Dla tych, którzy szukają czegoś mniej zobowiązującego w ramach ACLeague organizowane będą również pojedyncze wyścigi o luźnym charakterze, nie tylko na Assetto Corsie, ale także na najnowszej Assetto Corsie Competizione, która skupia się na odzwierciedleniu mistrzostw Blancpain GT Series, a wkrótce również Intercontinental GT Challenge. Wszystkie niezbędne informacje można znaleźć na oficjalnej stronie ligi: acleague.com.pl.

Skomentuj na forumUdostępnij