Aktualności
04.12.2020

AC Cobra Series 4 Electric Proces eliminacji

AC Cars nie zwalnia ani na chwilę i zapowiada kolejną Cobrę, która ma stawiać czoła wymaganiom nowej, zmieniającej się bardzo szybko rzeczywistości motoryzacyjnego świata i kurczącej się przestrzeni, w której mile widziane są samochody spalinowe. Najnowsza propozycja brytyjskiej firmy to roadster Cobra Series 4 z elektrycznym układem napędowym.

W tym roku AC Cars ma pełne ręce roboty i głowę pełną pomysłów. Zaczynając od lipca tego roku firma ogłosiła wznowienie limitowanej do 116 sztuk produkcji Cobry pierwszej serii w wersji z 4-cylindrowym silnikiem spalinowym lub silnikiem elektrycznym, wypuszczenie sześciu sztuk serii kontynuacyjnej Cobra Le Mans o napędzie elektrycznym i mocy około 625 koni mechanicznych oraz wznowienie produkcji Cobry 378 Superblower z blisko 590-konnym silnikiem V8. Teraz AC Cars zapowiada wypuszczenie elektrycznego odpowiednika Superblowera, który będzie jednym z najmocniejszych i najszybszych modeli w całej historii działającej nieprzerwanie od 1901 roku firmy.

AC Cobra Series 4 Electric

W celu przygotowania nowego modelu AC Cars po raz kolejny połączyło siły z zakładami Falcon Electric z Derby, które specjalizują się w silnikach elektrycznych, bateriach i wszystkim, co jest z nimi związane. W przypadku Cobry Series 4 Electric będziemy mieli do czynienia z mocą 460 kilowatów (612 koni mechanicznych), maksymalnym momentem obrotowym aż 1000 niutonometrów, stałym momentem obrotowym 500 niutonometrów oraz paczką baterii o pojemności 54 kilowatogodzin gotowych na ładowanie zestawami o mocy 6 kW. Roadster ma ważyć niespełna 1190 kilogramów, rozpędzać się do stu kilometrów na godzinę w jakieś 3,8 sekundy i pokonywać na jednym ładowaniu baterii co najmniej 320 kilometrów.

AC Cobra Series 4 Electric

Aktualnie trwa budowa pierwszego egzemplarza, a pierwsze sztuki przeznaczone dla klientów mają zostać oddane w ich ręce najwcześniej latem przyszłego roku. Wszyscy zainteresowani kupnem samochodu, który jest dostępny w piętnastu różnych kolorach, mogą już zgłaszać się do AC Cars... jeśli tylko są gotowi na wyłożenie 168 tysięcy funtów plus opłaty dopuszczające auto do wyjazdu na drogi. Aktualnie to równowartość co najmniej 830 tysięcy złotych. W taki sam układ napędowy będzie wyposażona limitowana Cobra Le Mans Electric, której cenę ustalono na 600 tysięcy funtów plus podatki (prawie trzy miliony złotych).

Skomentuj na forumUdostępnij