Aktualności
27.11.2008

Farbio GTS Wyższy szczebel

Brytyjskie zakłady Farbio mają się coraz lepiej. Firma produkująca od połowy tego roku niewielkie coupe GTS wykupione od Arasha Farbounda może pochwalić się szeregiem zamówień z Anglii, USA, Tajlandii, Skandynawii i Japonii. Aby jeszcze bardziej zadowolić klientów do oferty wprowadzono właśnie najmocniejszą wersję, GTS 400.

Każdy GTS napędzany jest 3-litrowym V6 umieszczonym centralnie. W podstawowej wersji silnik rozwija moc 264 KM, a mieszczący się w stanach pośrednich oferty GTS 350 z turbodoładowanym V6 rozwija już 355 KM. W nowym GTS 400 poza sprężarką przeprogramowano również ECU, dzięki czemu jego silnik rozwija moc 416 KM.

Farbio GTS

Ważące niespełna 1050 kilogramów auto rozpędza się do setki w około 3,7 sekundy, a jego prędkość maksymalna przekracza 300 km/h. Najmocniejszy wariant wyposażono dodatkowo w całkowicie płaską podłogę na całej długości, nowe kanały chłodzące oraz wzmocnione sprzęgło i system kontroli trakcji. Jego cena miałaby oscylować w okolicach 142 tysięcy dolarów (dzisiejsze 415 tysięcy PLN).

Skomentuj na forumUdostępnij