Aktualności

Audi R15 TDI Przewaga dzięki technice

W przyszłym roku zespół Audi stanie przed kolejną możliwością obrony korony 24-godzinnego wyścigu Le Mans. Niemcy w ostatnich latach całkowicie zdominowali zawody, wygrywając do 2000 roku włącznie aż osiem razy. W ostatnich latach triumfowało wysokoprężne Audi R10, które odchodzi do historii - jego następca jest już prawie gotowy.

Na przeciw wzmocnionej konkurencji i nowym przepisom latem przyszłego roku wyjedzie model R15 TDI ucieleśniajacy ideę "Vorsprung durch Technik" ("Przewaga dzięki technice"). Auto, podobnie jak jego poprzednik (na zdjęciach), będzie odznaczało się otwartym nadwoziem i silnikiem wysokoprężnym. W samej konstrukcji wiele się jednak zmieni, a wspólne pozostaną właściwie tylko założenia.

Audi R10 TDI

Wśród wielu nowości wprowadzonych w R15 znajdzie się miedzy innymi jeszcze mniejszy, lżejszy i oszczędniejszy silnik TDI oraz na nowo opracowane w tunelu aerodynamicznym podwozie i nadwozie. Wszelkie detale pozostają na chwilę obecną tajemnicą, a pierwsze testy nowego modelu będą miały miejsce jeszcze w tym roku. Publiczna prezentacja R15 nastąpi tuż przed jego debiutem, na który wybrano 12-godzinny wyścig Sebring w USA w dniu 21 marca 2009. W przyszłorocznym Le Mans wystartują trzy egzemplarze R15 TDI.

Skomentuj na forumUdostępnij