Aktualności
05.06.2022

Suzuki Vision Gran Turismo Połączone moce

Lista marek uczestniczących w rozwijanym już od prawie dziesięciu lat projekcie Vision Gran Turismo powiększyła się o kolejną pozycję prosto z Japonii. Tym razem własną, wirtualną wizję sportowego auta niedalekiej przyszłości, którym będzie można szaleć w najnowszej odsłonie serii gier Gran Turismo, przygotowało Suzuki.

Pod szyldem Vision Gran Turismo skrywają się wirtualne koncepty, a w niektórych przypadkach prototypy zbudowane w rzeczywistości, które marki z całego świata przygotowują specjalnie na potrzeby gier z serii Gran Turismo na konsole PlayStation. Pierwszy tego typu koncept pojawił się w 2013 roku w grze Gran Turismo 6, później na rynek weszło Gran Turismo Sport, a w marcu tego roku gracze otrzymali Gran Turismo 7. Do tej pory swoje projekty przygotowały takie marki, jak Audi, BMW, Bugatti, Jaguar, Honda, Lamborghini, McLaren, Mercedes-Benz, Nissan, Peugeot, Porsche, Toyota i Volkswagen.

Zdjęcie Suzuki Vision Gran Turismo

Z najnowszą aktualizacją dla Gran Turismo 7 do świata Vision Gran Turismo dołączy Suzuki, które raczej nie jest kojarzone z samochodami sportowymi. Koncept przygotowany przez japońską markę wywodzi się formą z małego hatchbacka Swift Sport oraz kabrioletu Cappuccino i czerpie pełnymi garściami z konceptów Suzuki ostatnich dekad - ze szczególnym wskazaniem na GSX-R/4 - oraz doświadczenia firmy w produkcji bardzo szybkich motocykli. Suzuki Vision Gran Turismo zostało zaprojektowane jako mały, lekki roadster z hybrydowym układem napędowym, w którym główną rolę odgrywa... spalinowy, umieszczony tuż za przednią osią silnik prosto z motocykla Suzuki Hayabusa, który kręci się do jakiś dziesięciu tysięcy obrotów na minutę!

Zdjęcie Suzuki Vision Gran Turismo

Jednostka spalinowa liczy sobie cztery cylindry o pojemności 1,34 litra i wspomagana jest przez trzy silniki elektryczne, dwa na przedniej osi i jeden na tylnej osi, które zapewniają napęd wszystkich czterech kół. Suzuki wymyśliło sobie, że auto będzie ważyć tylko 970 kilogramów, a łączna moc jego układu napędowego sięgnie 432 koni mechanicznych. Maksymalny moment obrotowy: 610 niutonometrów. Suzuki Vision Gran Turismo dołączyło już do samochodów dostępnych w grze Gran Turismo 7, w której już wcześniej swoje nowe koncepty VGT umieściły marki Porsche, Jaguar i Lamborghini. Zabawa dla Suzuki jeszcze się nie zakończyła: zapowiedziano już kolejny koncept, roadstera w wersji wyścigowej.

Skomentuj na forumUdostępnij