Aktualności
14.10.2022

Rezvani Vengeance Czas zemsty

Amerykańskie Rezvani Motors, w którego dorobku znajdują się modele o takich nazwach, jak "Bestia", "Czołg" i "Herkules", przedstawiło kolejną maszynę, która wymyka się powszechnie przyjętym normom i odpowiada na niecodzienne potrzeby. To wielki, luksusowy SUV z opcją instalacji osłon kuloodpornych o nazwie Vengeance, czyli "Zemsta".

Rezvani od samego początku działalności funkcjonuje w niszy specjalistycznych pojazdów, które wyglądają na coś, co mogło uciec prosto z Pentagonu. Główne miejsce w menu marki zajmują małe i duże terenówki - największe mają po trzy osie i napęd 6x6! - z opcjami opancerzenia, którym do niedawna towarzyszył sportowy roadster oraz coupe Beast. Obecnie Rezvani pracuje już nad zupełnie nową generacją modelu Beast, ale pierwszeństwo ma Vengeance. Potężny SUV na ulicy będzie z pewnością robił wrażenie, a na razie wygląda jak coś wyjętego prosto z filmów lub gier science-fiction... dopóki nie wejdziemy do środka.

Zdjęcie Rezvani Vengeance

Wnętrze nietypowej maszyny wygląda bardzo znajomo i jednoznacznie wskazuje na to, że samochód ten nie został opracowany od zera. Bazą do jego budowy został luksusowy Cadillac Escalade, po którym na zewnątrz nie został ani ślad. Model Vengeance oferowany będzie w różnych konfiguracjach z opancerzeniem lub bez i z miejscem dla siedmiu lub ośmiu osób. Inne opcje: system nawigacji z rozszerzoną rzeczywistością, system kamer monitorujący wszystko dookoła, 22-calowe felgi z 35-calowym ogumieniem, dodatkowe oświetlenie, wciągarka, telewizor dla pasażerów z tyłu oraz nagłośnienie firmy AKG. Każdy klient może liczyć także na spełnienie specjalnych życzeń.

Zdjęcie Rezvani Vengeance

Vengeance odziedziczy wszystkie silniki Cadillaca ze szczególnym wskazaniem na widlaste ósemki o pojemności 6,2 litra. Motor w podstawowej wersji rozwija jakieś 425 koni mechanicznych, ale jeśli za bazę posłuży Escalade-V można liczyć na znacznie więcej. V8 w połączeniu ze sprężarką zbliży się do 700 koni mechanicznych. Cennik Vengeance zaczyna się od 249 tysięcy dolarów (obecnie to około 1,25 miliona złotych). Za doładowane V8 doliczyć należy 125 tysięcy dolarów, za sportowy wydech 4,5 tysiąca dolarów, za malowanie wskazanym kolorem 10 tysięcy dolarów, za pakiet foteli pasażerskich Executive kolejne 125 tysięcy dolarów, za pakiet militarny 95 tysięcy dolarów i tak dalej. Chwila nieuwagi i przekroczymy 640 tysięcy dolarów - trzy miliony złotych!

Skomentuj na forumUdostępnij