Aktualności
02.02.2023

Radical SR10 XXR Oczywisty wybór

W zakładach Radical Motorsport trwa wymiana oferty modelowej na nowe produkcje. Pod koniec grudnia ubiegłego roku przedstawiono najnowszą ewolucję modelu SR3, a teraz zaprezentowano nowe wcielenie modelu SR10, najszybciej sprzedającego się samochodu w historii marki. Zmodernizowana maszyna otrzymała oznaczenie XXR.

Pierwszy SR10 pojawiła się w 2020 roku i od tamtego czasu znalazł ponad stu nabywców na całym świecie, z czego aż około 70% przypadło na USA. Maszyna dedykowana torom wyścigowym idzie teraz w ślady SR3 XXR i przechodzi w fazę SR10 XXR. Najważniejsze zmiany: poprawiona aerodynamika z płetwą w stylu prototypów LMP, zoptymalizowane systemy chłodzenia, nowe felgi ze stopów lekkich, nowe światła i nowe opcje dla amatorów ścigania. Wśród tych ostatnich znajdziemy nowy splitter i nowy dyfuzor, wykonane z włókien węglowych, które zapewnią redukcję masy własnej oraz pakiet modyfikacji XXR Evolution Pack dla właścicieli SR10 pierwszej generacji.

Zdjęcie Radical SR10 XXR

Sercem SR10 XXR pozostaje jednostka napędowa przygotowana w oddziale Radical Performance Engines. To turbodoładowany, 4-cylindrowy silnik o pojemności 2,3 litra z rodowodem Forda, z którego dzięki dedykowanej turbosprężarce Garrett wyciśnięto około 430 koni mechanicznych i jakieś 515 niutonometrów. Napęd na tylną oś wysyła sekwencyjna, 6-stopniowa skrzynia biegów od Hewlanda oraz mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu. Samochód o długości niespełna 4,1 metra waży tylko około 725 kilogramów i rozpędza się do zera do stu kilometrów na godzinę w 2,4 sekundy.

Zdjęcie Radical SR10 XXR

Właściciele SR10 obu generacji będą mogli ścigać się w markowych mistrzostwach Radical Cup, które obecnie organizowane są w sumie w dwunastu krajach na czterech różnych kontynentach. Razem z wprowadzeniem do oferty SR10 XXR wszyscy zainteresowani ściganiem mają liczyć na zmniejszone koszty obsługi samochodów. Produkcja nowego modelu rusza w centrali marki w Cambridgeshire już na wiosnę. Maszynę można już zamawiać (sieć dealerów Radical Motorsport obejmuje przeszło trzydzieści placówek w ponad dwudziestu krajach).

Skomentuj na forumUdostępnij