Aktualności
22.12.2008

Innotech Corvette C6 Sen o Ferrari

Amerykańskie auta od zawsze były tanie. Dlatego też dla wielu propozycja zakupu Corvette zamiast kilka razy droższych Ferrari czy Lamborghini okazuje się bardzo kusząca. Ale co zrobić, jeśli po zakupie zmienimy zdanie? Z odpowiedzią przychodzą Czesi ze studia Innotech.

Niewielka firma znana właściwie jedynie z roadstera Mysterro zaaplikowała w ostatnim czasie operację plastyczną szóstej generacji Corvette upodabniającą ją do... Ferrari 599 GTB Fiorano.

Innotech Corvette C6

Znajdziemy tu między innymi nowe felgi, "włoski" grill, charakterystyczne dla 599 tylne słupki nie pozostające w styczności z szybami oraz unoszone do góry drzwi niczym w najlepszych modelach Lamborghini. Całkowicie zmienił się także tylny pas nadwozia łącznie z dyfuzorem i wydechem. W przyszłym roku ma pojawić się nowa maska silnika oraz poszerzone nadkola. Całość wykonywana jest z włókien węglowych bądź szklanych.

Innotech Corvette C6

Na zamianach wizualnych dokonania Czechów się nie kończą. Firma proponuje dołożenie jednej albo dwóch sprężarek bądź turbin, dzięki którym moc fabrycznych silników może zostać podniesiona do 600-1000 KM! Aby nad tym wszystkim zapanować wzmacniane są także skrzynie biegów i układ hamulcowy.

Innotech Corvette C6

Tuner nie chwali się jeszcze osiągami modelu, ale na przyszły rok zapowiada kolejne modyfikacje, tym razem dla Corvette Z06 i ZR-1, które obejmą coupe, roadstera oraz firmowego speedstera.

Skomentuj na forumUdostępnij