Aktualności
25.05.2008

Renault Laguna Coupe Urokliwa premiera

Na ubiegłorocznym salonie we Frankfurcie francuski Renault pokazał efektowny koncept Laguny Coupe. Wczoraj po raz pierwszy zaprezentowano wersję gotową do produkcji. Pojazd zrobił kilka kółek przy okazji Grand Prix Formuły 1 w Monako a prezydent koncernu, Carlos Ghosn, skorzystał z niego podjeżdżając pod dywan festiwalu filmowego w Cannes.

Styliści zachowali ogólne kształty konceptu, ale całkowicie zmienili to, co poprzednio najbardziej zachwycało - wzór osłony chłodnicy, linię drzwi, felgi oraz przednie i tyle lampy.

Renault Laguna Coupe

Stylistyka nie ma jednak być najważniejszym elementem w Lagunie Coupe. Renault największą uwagę zwraca na podwozie z czterema kołami skrętnymi i aktywnym zawieszeniem oraz na zupełnie nowy silnik wysokoprężny V6 dCi o mocy 235 KM i momencie 459 Nm, którego alternatywą będzie benzynowe V6 (240 KM i 330 Nm). Osiągi pozostają nieznane, wiadomo tylko, że rozpędzenie się do 100 km/h ma pochłaniać niespełna siedem sekund.

Renault Laguna Coupe

Premiera Laguny Coupe przed szeroką publicznością będzie miała miejsce pod koniec września na międzynarodowym salonie samochodowym w Paryżu. Wtedy także zostaną ujawnione wszystkie szczegóły na temat modelu.

Skomentuj na forumUdostępnij