Aktualności
06.01.2009

RCR Superlight Coupe Złóż to sam

Amerykańskie Race Car Replicas znane dotychczas z replik aut wyścigowych przygotowało coś dla wszystkich, którzy nie mogą sobie pozwolić na wymarzone Ferrari, Lamborghini, Pagani czy Koenigsegga - oryginalne, lekkie coupe w zestawie do samodzielnego składania ukrywające się pod kryptonimem SL-C.

Producent daje od siebie podwozie i nadwozie, konstrukcję nośną z klatką bezpieczeństwa, zawieszenie, układ kierowniczy, układ hamulcowy, felgi z oponami oraz spełniające normy bezpieczeństwa oszklenie i oświetlenie.

RCR Superlight Coupe

Dobór silnika oraz wystrój wnętrza pozostawiane są właścicielowi. W tej pierwszej kwestii RCR poleca 5-litrowe LS7 z Corvette Z06 bądź podwójnie doładowane V8 od Lexusa. Niezależnie od konfiguracji masa całego auta nie powinna przekraczać 1000 kilogramów.

RCR Superlight Coupe

Za odpowiednią dopłatą możemy od razu nabyć także skrzynię biegów (Porsche G50 bądź mechanizm z Forda GT) oraz kompletne wnętrze z możliwością wyboru koloru i wyposażenia dodatkowego.

RCR Superlight Roadster

Ceny Superlight Coupe zaczynają się od 44 tysięcy dolarów. Dla chcących zaoszczędzić RCR oferuje również Superlite Roadstera (SL-R) inspirowanego wyraźnie Ariel Atomem za jedyne 16 tysięcy dolarów oraz jego elektryczny wariant EL-R.

Skomentuj na forumUdostępnij