Aktualności
07.01.2009

Huet Brothers Special Powrót do przeszłości

Miłośnicy kameralnych wypraw na tory wyścigowe będą mieli od tego roku możliwość przeżycia swoistej podróży w czasie. Do nabycia tych nowych wrażeń przyczyni się inspirowana okołowojennymi samochodami wyścigowymi konstrukcja holenderskiej firmy Huet Brothers.

Roadster oferowany przez HB noszący znamiona pojazdów startujących tuż po drugiej wojnie światowej w wyścigach Le Mans, Targia Florio czy Mille Miglia został zbudowany przy wykorzystaniu podwozia i silnika produkowanego w latach 1969-1976 Triumpha TR6.

Huet Brothers Special

Jednostka napędowa, 2,5 litrowy silnik o sześciu cylindrach w rzędzie, została rozwiercona do 2,7 litrów, wyposażona w nowe koło zamachowe i połączona z nowym układem wydechowym, dzięki czemu jej moc wzrosła do około 180 KM (ze 150 z TR6). Ważące tylko 23 kilogramy nadwozie roadstera wykonano z włókien węglowych, a cały przedział pasażerki otoczono aluminiową ramą. Masa własna auta sięga tylko 711 kilogramów.

Huet Brothers Special

Bracia Huet zamierzają wyprodukować tylko 12 sztuk swojego specjału. Żadna z nich nie będzie przeznaczona na sprzedaż - pojazd będzie można tylko wypożyczyć decydując się na rekreacyjny przejazd po jednym z wielu klasycznych odcinków drogowych i torowych na terenie całej Europy w ramach programu HB Experiences.

Skomentuj na forumUdostępnij