Aktualności

RORMaxx Formula AE Pójdzie jak burza

Projekt dwóch studentów wyższej szkoły Harvard-Westlake - coupe Formula AE napędzane elektrycznością i... wiatrem - nabiera rozpędu. Dwójka 18-latków (Rory Handel i Maxx Bricklin) zamierza ukończyć pierwszy prototyp jeszcze w tym roku.

Auto będzie napędzane elektrycznym silnikiem o mocy prawie 300 KM, który będzie czerpał energię z litowo-fosforanowych baterii nowej generacji ładowanych poprzez nowoczesne kolektory słoneczne oraz cztery turbiny. Turbiny będą wprawiane w ruch przez odpowiednio kierowany przez wloty i kanały w nadwoziu pęd powietrza.

RORMaxx Formula AE

Formula AE ma być w stanie rozpędzić się do setki w niespełna 4 sekundy, a prędkość maksymalna będzie ograniczona do 250 km/h. Według pierwszych kalkulacji w pełni załadowane baterie mają pozwalać na przejechanie 320 km, a samo ładowanie ma pochłaniać półtorej godziny. Trwają już prace nad nowymi bateriami, które mają skrócić czas ładowania do... zaledwie 6 minut!

RORMaxx Formula AE

Handel i Bricklin nie planują wprowadzenia auta do produkcji, ale gdyby coś takiego miało miejsce swoje dzieło wyceniliby na 80-150 tysięcy dolarów. Pierwszy prototyp ma być ukończony już w sierpniu.

Skomentuj na forumUdostępnij