Aktualności

Pagani Zonda R Objawienie publiczne

Horacio Pagani już dwa lata temu zapowiedział pojawienie się wyczynowej Zondy oznaczonej literą R. Od tamtego czasu auto wyczekiwane było na każdym większym salonie motoryzacyjny. Niestety daremnie. Na szczęście nadszedł kres męki - superścigacz pojawił się niespodziewanie w Wiedniu.

Pierwszy publiczny pokaz Zondy R miał miejsce w miniony weekend podczas austriackiego Luxus Motor Show (tutaj znajdziecie obszerną fotorelację). Karbonowe monstrum z nowym sercem, zmodyfikowanym podwoziem i aerodynamiką karoserii ma służyć tylko jednemu - połykaniu w zawrotnym tempie torowych prostych i zakrętów bez prawa wyjazdu na zwykłe drogi.

Pagani Zonda R

Włoska machina argentyńskiego konstruktora napędzana jest potężnym V12 o pojemności sześciu litrów wydzielającym 750 KM mocy i 710 Nm momentu obrotowego. Od 100 km/h dzielą nas zaledwie 3,3 sekundy, a za natychmiastowe zatrzymanie się dbają ceramiczne tarcze hamulcowe. Nieoficjalnie mówi się, że przy odpowiednich ustawieniach auto mogłoby rozpędzić się do... 400 km/h!

Pagani Zonda R

Zonda R powstanie w zaledwie 10 egzemplarzach, z których na każdy trzeba będzie przeznaczyć 1,4 miliona euro (grubo ponad 6 milionów złotych). Nie wykluczone, że z myślą o właścicielach powstanie ekskluzywna seria pozwalająca na sprawdzenie się w boju.

Skomentuj na forumUdostępnij