Aktualności
08.02.2009

Audi A'Kimono LS2.0 Rysowane światłem

Producenci samochodów od lat prześcigają się w coraz bardziej efektownych i efektywnych oświetleniach wnętrz swoich produktów. W ostatnim czasie równie wielką wagę przykładają również do "spojrzeń" rzucanych przez swe modele. A co z samym nadwoziem?

Być może już wkrótce kształty karoserii nie będą ginąć w mroku nocy - pomysł na rozwiązanie tego "problemu" zaproponował niejaki Teodor Kyuchukov studiujący wzornictwo przemysłowe na Uniwersytecie Ruse w Belgii.

Audi A'Kimono LS2.0

Pomysł młodego designera, który w tym roku połączono z marką Audi, bazuje na idei nagrodzonej na Desire Design Contest w 2007 roku (organizowanym między innymi przez Bertone), koncepcie A'Kimono. W jej myśl samochód ma być żywą rzeźbą kreśloną sztucznymi ścieżkami światła płynącymi z bliżej nieokreślonego źródła po krawędziach nadwozia.

Audi A'Kimono LS2.0

Kyuchukov przyznaje, że dzisiejsza technologia nie pozwala jeszcze na przeniesienie jego pomysłu do rzeczywistości, ale obserwując to, co dzieje się w temacie diod LED wystarczy tylko trochę poczekać...

Skomentuj na forumUdostępnij