Aktualności
14.02.2009

BMW 5 Series Gran Turismo Poplątanie z pomieszaniem

Dwa tygodnie temu Chris Bangle po kilkunastu latach owocnej pracy oddał pałeczkę głównodowodzącego działem stylistycznym BMW w ręce Adriana van Hooydonka. Pierwszym pojazdem pokazanym za panowania Holendra jest 5 Series Gran Turismo.

Koncepcyjne GT ujawnione w ostatnich dniach na kameralnym pokazie to stylistyczne i ideologiczne połączenie limuzyn serii 5 i 7, coupe-SUV'a X6 oraz koncepcyjnego CS'a, którego plany produkcyjne niedawno zarzucono. Nie sposób również nie zwrócić uwagi na łamaną klapę tylnego bagażnika przypominającą rozwiązanie ze... Skody Superb.

BMW 5 Series Gran Turismo

GT to, kolejny po X6, przedstawiciel nowej klasy wymyślonej przez BMW, a zdefiniowanej jako Progressive Activity Sedan - limuzyna dla lubiących mobilność i praktyczność (cztery obszerne fotele, bagażnik o maksymalnej pojemności 1650 litrów), ale bez nadmiernych wyrzeczeń i wysiłku.

BMW 5 Series Gran Turismo

Jak to wszystko sprawdzi się w rzeczywistości? Model X6 pokazał już, że do odważnych świat należy, a "piątka" GT zwiastuje produkcyjne Y5 bądź V5 mające pojawić się jeszcze w tym roku. Idąc tropem X6 można się spodziewać, że pojazd będzie niewiele różnił się od konceptu.

Skomentuj na forumUdostępnij